2.0.11.PRZEMYSŁY KREATYWNE – konferencja w Krakowie

* KRAKÓW
* Muzeum Inżynierii Miejskiej
* konferencja: 2.0.11.PRZEMYSŁY KREATYWNE
* 7-8 listopada 2011 r.

*

Współczesne wzornictwo to temat konferencji pod nazwą „2.0.11.PRZEMYSŁY KREATYWNE”, która odbędzie się w Krakowie w Muzeum Inżynierii Miejskiej 7 i 8 listopada.

Podstawowym celem konferencji jest popularyzacja problematyki związanej z dizajnem. Spotkanie to stanie się okazją do stworzenia przestrzeni umożliwiającej nawiązanie kontaktów pomiędzy projektantami a ewentualnymi zleceniodawcami i zaprezentowania potencjału twórców.

Dążymy do podjęcia debaty na temat współczesnego wzornictwa oraz projektowania dla potrzeb nowych technologii – ich znaczenia, roli, stanu i sposobów wspierania rozwoju, a także wymiany poglądów, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy środowiskiem projektantów, firm, które z nimi współpracują, przedstawicieli otoczenia biznesu i administracji, instytucji związanych z przemysłami kreatywnymi, studentów wzornictwa i projektowania graficznego, studentów kierunków związanych z sektorem kultury, a także wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką.

Tematy poruszane na konferencji ujęte są w panele, które przedstawią problematykę dizajnu w czterech aspektach: Kreacja a biznes, Projektowanie a własność intelektualna, Nowoczesne technologie w przemyśle kreatywnym, Współczesne trendy w dizajnie.

* Dzień pierwszy

Panel I - „Kreacja a biznes” – dotyczy zagadnień związanych z rynkowym kontekstem dizajnu: powiązań pomiędzy wzornictwem i biznesem, sposobów budowania marki i tworzenia podstaw jej sukcesu ekonomicznego.

Panel II - „Projektowanie a własność intelektualna” – zostanie omówiona problematyka związana z etyką w projektowaniu, kwestiami ochrony własności intelektualnej, rejestracji wzorów i znaków towarowych.

Panel III - „Nowoczesne technologie w przemyśle kreatywnym” – poświęcony jest interaktywnym aplikacjom i przemysłom gier video.

* Dzień drugi

Panel IV - „Współczesne trendy w dizajnie” – ten dzień zdominują prezentacje zaproszonych projektantów połączone z ekspozycją ich prac. Głos będą mieli twórcy, którzy na przykładzie własnej działalności zaprezentują, jak wygląda proces tworzenia nowego produktu, model współpracy pomiędzy projektantem a konstruktorem; jakie są najnowsze trendy w dizajnie, z czego wynikają i jak ewoluują. Oprócz prezentacji multimedialnych, goście konferencji będą mogli obejrzeć przedmioty zaprojektowane przez prelegentów w specjalnie w tym celu zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej.

Dodatkowo przez cały czas trwania konferencji będzie można uzyskać poradę prawną związaną z problematyką własności intelektualnej.
Konferencja stworzy okazję do bezpośrednich rozmów z projektantami, obejrzenia ich prac, poznania przykładów dobrych praktyk stosowanych w procesie tworzenia i powstawania nowego produktu.

Szczegółowy program konferencji

Na uczestników konferencji czeka wiele miłych niespodzianek. Organizatorem konferencji jest samorząd województwa małopolskiego.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja uczestników trwa do 3 listopada. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres  e-mail: konferencja2011@umwm.pl.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.