3. edycja Targi Książki dla Dzieci w Krakowie

* KRAKÓW
* Targi w Krakowie, ul. Centralna 41A
* targi: 3. edycja Targów Książki dla Dzieci
* 7-9 czerwca 2013 r.

*

Ponad 100 wystawców, wśród których znalazły się czołowe polskie wydawnictwa, producenci gier i zabawek oraz ośrodki animacji czasu wolnego. Tysiące książek, kilkadziesiąt gorących nowości wydawniczych oraz nieskończenie wiele okazji do wspaniałej zabawy. Już jutro rusza 3. edycja Targów Książki dla Dzieci w Krakowie!

TargiKsiazkiDlaDzieci

Organizowane przez nas wydarzenie będzie z pewnością doskonałym przedłużeniem Dnia Dziecka. Podpowiemy rodzicom, jak mądrze bawić się z najmłodszymi. Pokażemy, że czytanie to fascynująca przygoda, a dobra książka może być wspaniałym punktem wyjścia do rozwijającej wyobraźnię zabawy – muzycznej, plastycznej czy teatralnej. Przygotowaliśmy niezwykle bogaty program towarzyszący, gdzie mocnym punktem będą z pewnością akcenty związane z twórczością Juliana Tuwima – zapowiada Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

 Stoi na stacji lokomotywa, czyli Rok Juliana Tuwima

Stanie także na Targach i będzie to prawdopodobnie najdłuższa literacka lokomotywa na świecie. Do konkursu na jej stworzenie zostaną zaproszone wszystkie grupy przedszkolno-szkolne, które wezmą udział w Targach. Każda lokomotywa zostanie dokładnie zmierzona. Dla tej z największą liczbą wagoników przewidziana jest atrakcyjna nagroda – bogaty zestaw książek.

Ponadto każdy z dorosłych uczestników otrzyma Mapę Skarbówwyjątkowy przewodnik po Targach – i zostanie zaproszony wraz ze swoja pociechą do udziału w zabawie Znajdź zagubione literki z Abecadła Tuwima. Mapy wydawane będą w punkcie rejestracji gości, a do pokonania będzie jeden z trzech przygotowanych szlaków i odnalezienie zagubionych literek na targowych stoiskach. Wszystkim, którym ta sztuka się powiedzie, portal CzasDzieci.pl (stoisko nr 37) wręczy drobny upominek.

Ponadto na tym samym stoisku zostaną zorganizowane quizy multimedialne ze znajomości poezji Tuwima i jego życia, a w targową sobotę w sali seminaryjnej w godzinach 14.00-15.00 odbędzie się wielkie słuchanie Tuwima, czyli Ptasie Radio Kraków.

Tysiące literackich postaci w jednym miejscu

Podczas Targów swoją ofertę wydawniczą oraz nowości zaprezentują czołowe polskie wydawnictwa. Umożliwią spotkania z ulubionymi postaciami z bajek, najlepszymi autorami i ilustratorami. Dzieci będą mogły zagrać w gry wielkoformatowe, osobiście spotkać Koziołka Matołka, pobawić się zabawkami, obejrzeć filmy w specjalnie zaaranżowanej sali kinowej (Kino Agrafka), chrupać wafle, wygryzając litery z Abecadła, wziąć udział w II Zlocie Bajkowych Postaci oraz licznych warsztatach (m.in. muzycznych, teatralnych, lalkarskich, drukarskich, przyrodniczych czy ozdabiania książkowych zakładek). Ponadto wiele ciekawych atrakcji zapewnią obecne na Targach placówki kulturalne: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historyczne m. Krakowa, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej.

Więcej informacji

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.