3D czyli Dizajn Dla Dzieci – Kurort

* SOPOT
* ARTLOOP Festival
* warsztaty: 3D czyli Dizajn Dla Dzieci – Kurort
* 6-9 września 2012 r. (czwartek – niedziela)

*

Animatorki i designerki z wrocławskiej galerii BWA Design - Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan - przeprowadzą serię warsztatów z projektowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie warsztatów w Sopocie będziemy krążyć wokół hasła przewodniego festiwalu ARTLOOP – „kurort”.
W trakcie kolejnych dni stworzymy kolorowe sieci rybackie w przestrzeni miejskiej, kolażowe pocztówki z wakacji, makietę wymarzonego kurortu. W niedzielę przyjdzie czas na warsztat-piknik rodzinny, w ramach którego przygotujemy land-artową instalację na plaży.
* warsztaty dla dzieci (6-10 lat) – Makieta kurortu
* 6 września (czwartek), godz. 16.00-18.00
Makieta przygotowana przez dzieci w różnymi elementami kurortu, nie będzie elementem użytkowym, a raczej efektem dobrej zabawy dzieci. Celem warsztatów jest wytłumaczenie dzieciom pojęcia „kurort”, zapoznanie dzieci z projektami dizajnerów dotyczącymi przestrzeni odpoczynku w kurorcie, wspólne zastanowienie się nad tym, jak można spędzać czas w kurorcie, makieta będzie urzeczywistnieniem marzeń dzieci dotyczących spędzania wolnego czasu, wakacji itd.
Materiały: „śmieci domowe” (np. kubeczki po jogurtach, plastikowe butelki, kartoniki, zakrętki itd.) + materiały plastyczne (karton duży na podłoże [po meblach itp.], papiery samoprzylepne [mogą być resztki z poligrafii], nożyczki, bibuły, taśmy izolacyjne, taśmy klejące 1- i 2-stronne)
*
* warsztaty dla młodzieży (11-15 lat) – Pocztówki
* 7 września (piątek), godz. 16.00-18.00

Wysyłanie pocztówek z wakacji to typowa czynność, która jednak przestaje być naszym zwyczajem; warto zaciekawić nią dzieci, pokazać im cały proces od projektu pocztówki aż do momentu wrzucenia jej do skrzynki pocztowej. Dzieci przygotują własne pocztówki na bazie zdjęć z folderów dotyczących Sopotu, dokonają interpretacji przestrzeni im dobrze znanej, stworzą własne nietypowe, zaskakujące połączenia widoków, architektury Sopotu („inny Sopot”); pocztówki zafunkcjonują w typowym dla siebie kontekście – zostaną wysłane do znajomych, rodziny.
*
* warsztaty dla młodzieży (11-15 lat) – Sieć
* 8 września (sobota), godz. 11.00

Dzieci tworzą w kilku (3-5) miejscach instalację – kolorową sieć ze sznurków, włóczek itd. Podczas warsztatów odbędzie się gra z przestrzenią miejską; stworzone zostaną zaskakujące sieci, pajęczyny w nietypowych miejscach. Skojarzenie z siecią rybacką, w którą mogą wpaść różne rzeczy niesione przez wiatr przez kolejne dni festiwalu.
*
* warsztaty rodziny z dziećmi (0-15 lat) - Land art
* 9 września (niedziela), godz. 11.00

Zajęcia trwają w sumie 4h (40 min. = prezentacja w sali, 20 min. = dojście na plażę , 2h = zbieranie materiałów + piknik, 1h = układanie wspólnej pracy). Pomysł bazuje na przestrzeni, jaką jest kurort – plaża, wydmy, najbliższe okolice plaży; jest zachętą do wspólnego, twórczego spędzania czasu w gronie rodziny. Nietrwała, ulotna praca plastyczna, która jest pretekstem do wspólnego rodzinnego spędzania czasu; uwrażliwienie na naturę; kształt pracy zależy od inwencji i fantazji uczestników projektu.

*
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy. Info: edu@artloop.pl.

Realizacja: 3D czyli Dizajn Dla Dzieci / Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan
Organizacja: 01 ARTLOOP Festival (www.artloop.pl/)

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.