3p – pomorski potencjał projektowy – inauguracja Centrum Designu Gdynia

* GDYNIA
* Centrum Designu Gdynia
* wystawa: 3P – pomorski potencjał projektowy – gdynia design exhibition
* 25 listopada – 15 stycznia 2012 r.

*

Wystawa inaugurująca działalność Centrum Designu Gdynia ma za zadanie przedstawić projekty i projektantów z  Pomorza – regionu, który od lat kojarzony jest głównie z przemysłem stoczniowym i bursztyniarstwem. Niewielu z nas zastanawia się nad tym, że za projektem kontenerowca stoi projektant, a bursztynowa biżuteria to nie tylko tandetna, masowa produkcja, lecz często bardzo dobry produkt autorski.

proj. Krzysztof Bochra

proj. Marad Design

Pomorski design to również pociągi, obuwie, meble oraz inne produkty wzornictwa przemysłowego, a każdy z tych projektów stworzył utalentowany projektant. Kuratorzy wystawy, Agata Kulik-Pomorska&Paweł Pomorski, w swoich wyborach podążają dwoma ścieżkami – po pierwsze, pokazać co dobrego dzieje się w designie na Pomorzu, po drugie, przedstawić twórców. Zaproszeni projektanci znajdują się w różnych etapach drogi zawodowej – są to zarówno początkujący projektanci – studenci Akademii Sztuk Pięknych, jak również znani i cenieni profesjonaliści, mający ugruntowaną pozycję zawodową.

Los Picolo, proj. Tabanda

Los Picolo, proj. Tabanda

Projektanci: prof. Andrzej Lerch, Paweł Gełesz, Krzysztof Bochra, Daniel Januszewski – statki, Sławomir Fijałkowski – biżuteria,  Marad Design – transport,  Studio1:1, Tabanda, Malafor, Anna Hrecka – meble, Razy2 – oświetlenie,  Genius – ceramika,  Piotr Mikołajczak, Szymon Wanatowicz z Satel – sprzęt elektrotechniczny, Przemysław Kamiński z HD – obuwie, Studenci Wzornictwa Przemysłowego ASP w Gdańsku oraz firmy dbające o design swoich produktów: Terma Technologie i Flowair.

proj. Malafor

Centrum Designu Gdynia,  działające w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, wspiera rozwój  przemysłów kreatywnych, głównie firmy i projekty związane z wzornictwem przemysłowym, grafiką użytkową, multimediami i architekturą. Propaguje także silną współpracę projektantów z przedsiębiorcami. Jednocześnie Centrum Designu Gdynia koordynuje wszelkie inicjatywy i wydarzenia związane z designem w mieście m.in. poprzez udział w międzynarodowych projektach, prowadzenie działań edukacyjnych, organizację wystaw i wydarzeń promujących design, takich jak Gdynia Design Days.  Centrum Designu Gdynia to inicjatywa miasta Gdynia.

Organizator: Miasto Gdynia – Centrum Designu Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Kuratorzy: Agata Kulik-Pomorska&Paweł Pomorski, założyciele i projektanci studia MALAFOR. Paweł Pomorski jest asystentem w Pracowni Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Oboje są członkami Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych.

mPosition, proj. Studio 1:1

proj. Sławomir Fijałkowski

Terma Technologie, Ribbon

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.