63 dni z życia Warszawy – gra miejska i graffiti – nabór

(termin zgłoszeń na grę miejską i graffiti: do 26 lipca 2012 r.)

*

* projekt Graffiti Jam w In-City

Chcesz zobaczyć, jak powstaje 400 m kw. graffiti przedstawiające 63 warszawiaków sprzed kilkudziesięciu lat? Zaproś znajomych i rodzinę, przyjdź 28 lipca na ul. Siedmiogrodzką, róg Karolkowej. Najlepsi polscy streetartowcy razem z warszawiakami stworzą graffiti w hołdzie 63 Powstańcom!

63 dni Powstania Warszawskiego to wybrane 63 nieznane opowieści o Warszawie 1944 roku, widzianej oczami muzyków, plastyków, aktorów, architektów, poetów i pisarzy. Ludzi, których dzieła przetrwały, ale o ich twarzach już zapomniano. Ludzi, po których zostało zdjęcie, ale ich imię zagubiło się w meandrach historii. Ludzi znanych, dla których Powstanie było wielkim krokiem ku zwyczajnej ludzkiej dojrzałości.

Chętni, którzy mają talent  i chcą sprawdzić się jako streetartowi twórcy, powinni przesłać swoją dowolną pracę graficzną na adres 63graffiti@1944.pl.

Na zgłoszenia czekamy od 19 do 26 lipca. W sobotę, 28 lipca pod okiem „Forina”, wybrane osoby będą miały szansę stworzyć powstańcze graffiti.

Komiksy, murale, gry miejskie – w taki sposób Muzeum uczy młode pokolenie historii Polski. Tym razem będziemy malować ogromne powstańcze graffiti – w hołdzie tym, którzy walczyli na ulicach Warszawy. Zapraszamy do poznania 63 niezwykłych ludzi i ich niezwykłych historii – zaprasza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego co roku w niekonwencjonalny sposób przybliża historię miasta i 63 dni walk. Z powodzeniem realizuje projekty gier miejskich – przybliża historię Powstania Warszawskiego poprzez wprowadzenie uczestników na ulice Warszawy – tam, gdzie toczyły się prawdziwe walki. Co roku scenariusze gier są inne – w tym roku postanowiono uczcić pamięć zapomnianych bohaterów Powstania: artystów. Stąd też powstał projekt „Graffiti Jam w In-City” – komentuje i zachęca do udziału Michał Skwarek ze spółki OKAM Capital, mecenasa wydarzenia.

UWAGA: Podczas graffiti – w samo południe – 50 osób będzie mogło zarejestrować się na grę miejską „63 dni z życia Warszawy”.

Kalendarium:
19-26 lipca, godz. 12.00 – rejestracja warszawiaków, chcących tworzyć graffiti;
26 lipca – warszawiacy, którzy zostali zakwalifikowani przez „Forina” do grupy tworzącej graffiti, otrzymują opis i zdjęcie postaci, której historię będą mieli przedstawić za pomocą graffiti;
28 lipca, 12.00 – powstańczą kotwicę malują Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Prezes i mecenas wydarzenia – firma OKAM Capital – Pan Arik Koren.

Organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego
Mecenas: In-City, OKAM Capital
Autor idei: Grzegorz Forin Piwnicki

*

* gra miejska 63 dni z życia Warszawy

Lubisz obserwować zmiany w mieście? Zauważasz twarze nowych sąsiadów? A może sprawia Ci przyjemność poznawanie nowych ludzi?  Poznaj mieszkańców Warszawy sprzed kilkudziesięciu lat! Weź udział w projekcie „63 dni z życia Warszawy”

To wyjątkowa gra miejska o zwykłych-niezwykłych warszawiakach. Jej uczestnicy będą postawieni przed zadaniem powiązania losów odnalezionych bohaterów. Ich postacie naturalnej wielkości znajdą na fotografiach umieszczonych w miejscach związanych z ich powstańcza historią.

Spotykając się ze spojrzeniem człowieka uchwyconym w ekstremalnej sytuacji wojny, uczestnicy gry będą musieli wykazać się wrażliwością, zdecydowaniem, spostrzegawczością, wyobraźnią i odrobiną refleksji nad życiem. Co myślał „Kris”, gdy przemykał ostrzeliwaną Szpitalną z Leicą w kieszeni? Co powiedział Brzechwa, gdy przeczytał scenariusz powstańczej szopki napisany przez młodziutką „Krystynę”? Do kogo biegł za barykadą „Jaglarz”, chroniąc swój skarb – akordeon? O czym marzył „Antonio” ściskając w dłoni kamerę?

Nie bądź obojętny! Otwórz się na niezwykłe spotkania w zaskakujących miejscach! Zarejestruj się 63dni@1944.pl i zagraj w niedzielę 29 lipca 2012 r. Biorąc udział w grze oddajesz hołd i nie pozwalasz, aby pamięć o Powstańcach zaginęła.

Na tych, którzy będą mieli szczęście, czekają nagrody.

Kalendarium:
17-26 lipca
– rejestracja na grę 63dni@1944.pl
29 lipca, godz. 11.00-17.00 – gra miejska (początek: przed ścianą z powstańczym graffiti, które powstanie 28 lipca w ramach projektu Graffiti Jam w In-City; finał z losowaniem nagród: godz. 17.00)

 

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.