7. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE – Paradise

* SZCZECIN
* Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE – Paradise
* 9-12 czerwca 2011 r.
* patronat portalu Design Attack

*

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE to jedno z najistotniejszych tego rodzaju wydarzeń w Polsce. Jego historia sięga 2005 r. Początkowo był to festiwal fotografii kreacyjnej z udziałem akompaniującej wydarzeniu muzyki. Z czasem szczecińskie inSPIRACJE zyskały popularność i przerodziły się w Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej, dołączając do wystawianych kolekcji zarówno rzeźbę, malarstwo, instalacje przestrzenne, jak i grafikę. Po raz pierwszy w tym roku zaprezentujemy technologię mappingu 3D, któremu towarzyszyć będzie muzyka przygotowana specjalnie na tę okazję przez Łukasza Górewicza.


Każdego roku festiwalowi towarzyszy nowa myśl przewodnia.  Grono zaproszonych twórców i ich sztuka splatają się w osobliwy węzeł, nabierają głosu i wdają się w swoistą polemikę, tworząc wymowny artystyczny tygiel. Mamy już za sobą dylematy dotyczące takich pojęć, jak: Memories (Pamięć), Sacrum – Profanum, czy Space (Przestrzeń) – której spektrum udało nam się poszerzyć od zamysłów geometrycznych po granice tolerancji. Na zeszłoroczną edycję Glamour – czyli wszystko, co kojarzy się z czarem, urokiem, ale też kiczem i przerysowaniem – udało się nam sprowadzić takie osobistości, jak Karim Rashid czy EVA&ADELE. Tematem tegorocznej 7. edycji InSPIRACJI  jest Paradise.

AES+F

AES+F

AES+F

Na tę okazję przygotowaliśmy 40 wydarzeń artystycznych, w których weźmie udział rzesza twórców z Polski i zagranicy. W czerwcowy weekend będziemy więc gościć kontrowersyjną rosyjską grupę AES+F, której instalacja „Last Riot” zostanie nam udostępniona dzięki uprzejmości moskiewskiej galerii Triumf oraz Muzeum Sztuki Multimedialnej. Intrygujące projekty zaprezentuje słynny czeski prowokator – sam David Černý. Czekają nas też  niepowtarzalne warsztaty ze światowej klasy specjalistką w dziedzinie zapachów – Sissel Tolaas oraz telekonferencja z Joanną Rajkowską. Swój udział zapowiedzieli również m.in. Maurycy Gomulicki, Zorka Wollny i Dominik Lejman. Po raz pierwszy w historii festiwalu będziemy mieli okazję zaprezentować animację wykonaną nowoczesną techniką mappingu 3D, a w sobotni wieczór wszystkich miłośników wdzięcznych aranżacji zaprosimy na koncert Andrzeja Smolika.

David Černý

David Černý

David Černý

Już po raz siódmy festiwal stanie się największą galerią w mieście, a miejsce wszelkich ekspozycji zamknie przestrzeń 13Muz, Muzeum Narodowego oraz Galerii „ZONA”. Wystawy towarzyszące festiwalowi jak co roku znajdą swoje miejsce w Galerii Fotografii FOTART. inSPIRACJE 2011, Szczecin – Daj się ponieść!

(tekst: Monika Gawęcka)

 

Szczegółowy program festiwalu

 

FRAGRANZE 8, Sissel Tolaas

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.