A Co Marszałek..? – Ogólnopolski konkurs na projekt muralu

(termin: do 31 marca 2013 r.)

*

Firma ACM Project i Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zapraszają artystów, grafików, twórców street-artu oraz amatorów-wykonawców do udziału w konkursie na projekt muralu pod tajemniczym tytułem: „A Co Marszałek…?”

A co Marszałek? - konkurs na mural

A co Marszałek? – konkurs na mural

Jest to otwarty, ogólnopolski konkurs skierowany do zawodowych grafików, jak i amatorów piękna. Organizatorzy określają tematykę, która nawiązuje do postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, oraz historii jego 7 Pułku Ułanów Lubelskich, który stacjonował w Mińsku Mazowieckim, dokładnie w miejscu, w którym planowana jest realizacja muralu.

Mural jako wyjątkowa forma przekazu artystycznego powinien korespondować z przestrzenią, w której się znajduje. Powierzchnia ściany wielkości 280 metrów kwadratowych, na której ma zostać wykonany mural, będzie nie lada wyzwaniem dla każdego artysty, który podejmie się projektu. Jury, złożone z historyków, architektów i pasjonatów sztuki, będzie zwracać szczególną uwagę na takie aspekty projektu, jak: kontekst historyczny, społeczny, urbanistyczny i architektoniczny oraz kreatywność, jaką wykażą się uczestnicy.

Budynek realizowany przez firmę ACM Project, na którego ścianie znajdować się będzie mural, zlokalizowany jest w centrum Mińska Mazowieckiego. Przylegająca do budynku ulica Piłsudskiego jest częściowo deptakiem, a w swej kontynuacji ruchliwą drogą prowadzącą do dworca PKP. Stwarza zatem wiele możliwości dla muralu w kontekście urbanistycznym.

Prace można nadsyłać od 1 marca do 31 marca 2013 r. Drogą mailową na adres: projektmural@gmail.com, bądź tradycyjnie pocztą na adres: Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, ul. Okrzei 16, 05-300 Mińsk Mazowiecki z dopiskiem “A Co Marszałek”.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 12 kwietnia 2013 r. za pośrednictwem strony internetowej oraz na Facebooku. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2013 r. Natomiast odsłonięcie muralu połączone z miejskim piknikiem odbędzie się 12 maja 2013 w 78. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Nagroda: 5.000 zł

Szczegółowe pytania odnośnie konkursu należy kierować na adres e-mail: projektmural[@]gmail.com

Więcej informacji

 

*

Month: Year:
« Prev July 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.