ABC wlepek – warsztaty

* POZNAŃ
* School of Form, ul. Głogowska 18
* warsztaty: ABC wlepek
* 13 kwietnia 2013 r. (sobota), godz. 11.00-16.00

*

Masz głowę pełną pomysłów? Chcesz zamanifestować swoje poglądy? A może fascynujesz się sztuką uliczną? Jeśli tak, przyjdź na bezpłatne warsztaty, pozwalające oswoić przestrzeń i wyrazić swoje zdanie – „ABC wlepek”.

Wlepki to małe, samoprzylepne formy plastyczne stworzone z myślą o ingerencji w przestrzeń publiczną. Prowokują, sprzeciwiają się przyjętym regułom czy wartościom, poruszają istotne problemy. – W School of Form rozumiemy, że wszystko wokół nas jest zaprojektowane. Grafika w przestrzeni publicznej zawsze coś komunikuje, nawet grafika biletu komunikacji miejskiej. Dlaczego więc samemu nie wprowadzić zmian w przestrzeni, w której codziennie się przemieszczamy? Wlepką można wyrazić, co sądzimy o świecie i skłonić innych do myślenia – mówi Małgorzata Piernik, studentka School of Form i autorka bloga www.nietoleruje.blogspot.com,  która poprowadzi warsztaty.

Podczas pięciogodzinnych warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak prosto i z humorem wpłynąć na swoje otoczenie przez grafikę. Nauczą się, jak przy pomocy papieru, mazaków, komputera i taśmy zmienić nieprzyjemną dla oka przestrzeń w zabawne, rozczulające lub pełne wyrazu miejsce. W trakcie zajęć wspólnie wykonają serię wlepek, które nadadzą konkretnej przestrzeni inny kontekst – humorystyczny, absurdalny czy filozoficzny – i pozwolą wyrazić własne poglądy.

Aby zapisać się na warsztaty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.