About Design – 2. Targi Designu i Aranżacji Wnętrz

* GDAŃSK
* Międzynarodowe Targi Gdańskie, ul. Maurycego Beniowskiego 5
* wydarzenie:  About Design – 2. Targi Designu i Aranżacji Wnętrz
* 11-13 maja 2012 r.
* portal Design Attack.pl jest patronem medialnym targów

*

W piątek 11 maja rusza druga edycja ABOUT DESIGN – Targów Designu i Aranżacji Wnętrz, które będzie można odwiedzać do niedzieli, tj. 13 maja do godz. 17.00.

ABOUT DESIGN to wydarzenie zorientowane na poszukiwanie i rozpowszechnianie najnowszych, trendów we wzornictwie i aranżacji wnętrz. W imprezie udział weźmie ponad 80 wystawców. Zaprezentowane zostaną oferty gotowych, różnorodnych rozwiązań aranżacyjnych, artykuły wyposażenia wnętrz, meble do domu i biura, oświetlenie, drzwi, parkiety, tapety. Wśród wystawców znajdą się znane firmy, jak Jotul Polska, Kalmar, Jaga, LegeArtis, czy też BoConcept. Niekonwencjonalne realizacje, w zakresie mebli zaprezentuje firma Divadlo.

 

Nowością targów będzie obecność projektantów mody, reprezentujących marki Pudu, Kokoshe, Juliako. W ramach tego nowego sektora targowego w sobotę o godz. 15.00 odbędzie się pokaz mody – młodych projektantów. Kolekcje powstały w ramach warsztatów firmy LPP S.A. i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Poza pokazami studentów zaprezentowane zostaną również trzy kolekcje indywidualne doświadczonych projektantów związanych z LPP S.A.: team Aleksandra Wawak i Karolina Czajkowska, team Agnieszka Nowak i Laura Laniec NICK NACK oraz Bolesław Zajączkowski.

W strefie YOUNG DESIGN będzie można obejrzeć propozycje młodych, kreatywnych projektantów, m.in. Ekista, Radical, Nimeli.

Gośćmi specjalnymi Targów będą:

Massimiliano Pinucci – projektant samolotów, specjalista w dziedzinie designu interaktywnego, na co dzień współpracujący z Instituto Superiore per le Industrie Artistiche ISIA we Florencji, gdzie wykłada m.in. „Strategie planowania komunikacji” oraz „Projektowanie cyfrowe” na wydzialewzornictwa. Na Targach wygłosi wykład „Innowacyjność poprzez pasję i wymianę”;

Olga Nieścier – projektantka i dyrektor programowa Polsko-Włoskiej Szkoły Designui Managementu VIAMODA, która pracuje jako konsultantka i projektantka. m.in. dla marek: Giorgio Armani, Fratelli Rossetti, Burberry, Valentino. Na Targach opowie o kreatywności, jako podstawie rozwoju mody i designu;

Ewa Trzcionka, redaktor naczelna prestiżowego magazynu „Design Alive”, która wygłosi wykład„Polski design?”;

Dawid Korzekwa, prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej z wykładem „Trendyw projektowaniu graficznym”;

Joanna Kępińska z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego z wykładem „Wzornictwo usług– korzyści i kompetencje”.

Wszystkich zainteresowanych tym, jak wypromować swoje projekty, studio, markę, nazwisko, instytucję, czy gotowe produkty zapraszamy na odbywające się we wszystkie dni targowe SPEED KONSULTACJE. Na organizowanych przez Stowarzyszenie Design it Poland oraz Business & Culture konsultacjach eksperci będą udzielać indywidualnych, 60-cio minutowych porad.

Zainteresowani możliwością uzyskania wsparcia finansowego na założenie działalności gospodarczej będą mogli wziąć udział w zorganizowanych przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. warsztatach – „Instrumenty wsparciaprzedsiębiorczości w województwie pomorskim”.

Kolejną atrakcją targów będzie blok warsztatów przygotowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, w ramach międzynarodowego projektu Creative Cities. Warsztaty poprowadzą:
- Joanna Jakubowska z LPP S.A. – temat „Visual Merchandising i Zarządzanie Przestrzenią
- Marcin Stępień – temat „Prawo autorskie i inne kwestie prawne istotne dla branż kreatywnych”.

W ramach ABOUT DESIGN odbędą się również warsztaty projektowe pod hasłem „Forma dążąca do nieskończoności”, które poprowadzi Krzysztof Kubasek – projektant i wykładowca kierunku industrial design w nowo powstałej szkole projektowania School of Form w Poznaniu.

W niedzielę zapraszamy na wykłady: „Akademia Dobrze mieszkaj. Inspiracje są wszędzie, czylico nieco o kuchennych trendach”, „Kuchnia bez tajemnic” i „Kuchnie i różne style aranżacji”. Przez wszystkie dni targowe zwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad architektów i projektantów wnętrz w ramach Akademii Dobrze Mieszkaj.

Wystawy zaprezentują m.in.:
- Centrum Designu Gdynia – wystawa „3P Pomorski Potencjał Projektowy”
- studenci gdańskiej ASP – wystawa „Pomyślany – zaprojektowany – zrealizowany”
- Galeria BB wystawa „Rozświetlic Kryzys”,
- firma VITRA „Prouvé RAW Special Edition,
- autorzy albumu „Trend Book 2012+”
- „Projekt Pokolenie”.

W ramach Kino Domo+ w repertuarze znajdzie się dokument „Dizajnerki” oraz wyprodukowany wewspółpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego film „Poużywajmy sobie. Historia polskiegowzornictwa”.

Na Targach nie zabraknie kreatywnej rozrywki dla dzieci. Codziennie odbywać się będą warsztaty zdobienia porcelany – „Mój wymarzony talerz z przyszłości”, a pierwszego dnia targów warsztaty dla dzieci oraz młodzieży – Projekt Cienie Kreatywności.

Lifestylowym wydarzeniem towarzyszącym targom będzie odbywająca się w sopockim Sfinks700 dwudniowa impreza muzyczna pod nazwą ABOUT MUSIC, której organizatorem jest agencja GetAlive. To ambitny przegląd obecnych trendów w muzyce, a przy okazji niepowtarzalna rozrywka. Pierwszy dzień minie pod znakiem elektroniki w klimacie niemieckich klubów lat 90. – Legowelt, Neverending Story, Repulse (BnB Live!), Rain (RTS.FM), Plastelinowy Joe. Drugi dzień ABOUT MUSIC to przegląd polskiej sceny DJskiej: Igor Boxx, The Very Polish Cut-Outs, B.Szczęsny.

www.aboutdesign.com.pl

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.