Aleksandra Gaca & Casalis – Przestrzeń w tkaninie

* KRAKÓW
* Metaforma, ul. Lubelska 14
* wystawa: Aleksandra Gaca & Casalis – Przestrzeń w tkaninie
* 16 listopada 2012 r. – 18 stycznia 2013 r.

*

W dawnej fabryce telefonów, obecnie siedzibie studia Metaforma, zobaczyć można wyjątkową kolekcję prac Aleksandry Gacy, polskiej projektantki tkanin, mieszkającej w Holandii, a pracującej dla belgijskiej firmy Casalis.

Obsypywana prestiżowymi nagrodami projektantka, tylko w ostatnich dwóch miesiącach zdobyła tytuł „must have 2012” na łódzkim Festiwalu Designu dla puf Slumber, Best Professional Product na Dutch DesignAwards 2012 dla trójwymiarowych paneli akustycznych Architextile oraz wyróżnienie w kategorii „kreator” Design Alive Awards 2012.

Aleksandra Gaca, pufy Slumber

Na wystawie zaprezentowane zostały niezwykle dekoracyjne pufy, poduszki i pledy z kolekcji Slumber oraz wykonane z trójwymiarowych tkanin panele akustyczne Architextil. Po raz pierwszy w Krakowie zobaczyć można limitowane panele z autorskiej kolekcji Aleksadry Gacy. Dodatkowo zobaczyć można prawie wszystkie rodzaje puf produkowanych w firmie Casalis, począwszy od małych sześciennych Rocca, poprzez kuliste Palla, masywne Quadrato, na rozłożystych Stella skończywszy. Można także zapoznać się z prezentowanymi na ostatnich targach w Mediolanie nowościami firmy Casalis, w tym z czarno-białą odsłoną słynnych puf Bonet Bi z kolekcji Pello Weave projektu Liset van de Scheer. Wszystkie te rzeczy można nie tylko oglądać, ale też zamawiać i kupować w studiu Metaforma. Razem z firmą Casalis, nową kolekcję prezentuje w Metaformie firma Koło w ramach wystawy towarzyszącej „W koło domu”. W kameralnym, zbudowanym specjalnie na tę okazję domku, zobaczyć można najnowszy model umywalek z linii iCon projektu Antonio Citterio oraz miski ustępowej, która jako pierwsza tego typu nie posiada tradycyjnego,wewnętrznego kołnierza.

Aleksandra Gaca, panele akustyczne Architextil

Aleksandra Gaca, panele akustyczne Architextil

Pufa biało-czarna Bonet Bi z kolekcji Pello Weave projektu Liset van de Scheer, Casalis. Fot. Przemysław Szuba, studio Metaforma

Pufa biało-czarna Bonet Bi z kolekcji Pello Weave projektu Liset van de Scheer, Casalis. Fot. Przemysław Szuba, studio Metaforma

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.