Aranżacja pokoju Mai – prezentacja

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
* z cyklu: Polskie Wnętrze XXL
* wykład-prezentacja: aranżacja pokoju Mai
* 6 grudnia 2012 r. (czwartek), godz. 18.00

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury w Warszawie, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL”, odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż opowiedzą o aranżacji pokoju Mai.

Projektując pokój Mai, architekci z pracowni 81.waw.pl postanowili spełnić marzenie dziewczynki, która chciała, by jej łóżko znajdowało się wysoko pod sufitem. Zadbali też jednak o to, by pokój był w pełni funkcjonalny.

Punktem wyjścia dla projektu całego wnętrza stało się marzenie jego lokatorki – świeżo upieczonej uczennicy. Jego spełnieniem jest piętrowe łóżko, na które – zamiast niebezpiecznej drabinki – prowadzą wygodne, duże schody. Cały pokój został zaprojektowany jako jednolita, spójna zabudowa z podziałem na trzy strefy: miejsce do nauki, zabawy i spania.

Wyodrębnienie stref funkcjonalnych podyktowane zostało przekonaniem, że pokój dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny, a urządzenie go we właściwy sposób jest bardzo ważne dla zapewnienia dobrego samopoczucia i komfortu nauki młodego człowieka. Pogodzenie trzech podstawowych funkcji: nauki, zabawy i snu w małym pokoju tak, by nadal pozostał przestronny, nie jest zadaniem łatwym.

 

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.