Aranżacja restauracji „Zmianatematu” w Łodzi – prezentacja

* WARSZAWA
Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa13
* z cyklu: Polskie Wnętrze XXL
* wykład-prezentacja: restauracja „Zmianatematu”
* 8 listopada 2012 r. (czwartek), godz. 18.00

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury, w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL”, odbędzie się kolejne spotkanie z autorami najciekawszej, polskiej architektury wnętrz. Maciej Kurkowski, Julian Nieciecki i Mateusz Wójcicki opowiedzą tym razem o aranżacji restauracji „Zmianatematu” w Łodzi.

Wnętrze restauracji Zmianatematu w Łodzi - widok dzienny

Wnętrze restauracji Zmianatematu w Łodzi – widok dzienny

Wnętrza lokalu zaprojektowali architekci z młodej warszawskiej grupy xm3 (iks metrów sześciennych). Ich zadaniem było stworzenie przestrzeni, która będzie nie tylko miejscem spotkań i imprez, ale także wydarzeń artystycznych i kulturalnych – wystaw, happeningów i innych przedsięwzięć związanych z szeroko rozumianą sztuką.

Bar restauracji Zmianatematu w Łodzi

Bar restauracji Zmianatematu w Łodzi

We wnętrze restauracji wbudowano przestrzenną strukturę, którą autorzy projektu nazwali  ”hubą”. Inspiracją dla tego rozwiązania były pawilony i małe formy architektoniczne, takie jak „BanQ Restaurant” w Bostonie, projektowane za pomocą algorytmów tworzonych przy użyciu oprogramowania parametrycznego, a następnie realizowane przy zastosowaniu metod cyfrowej fabrykacji. Sklejkowa konstrukcja dzieli przestrzeń na poszczególne strefy funkcjonalne, a także tworzy ladę baru. W intencji autorów jej obła forma przywodzić ma na myśl rufę statku.

Wyposażenie restauracji Zmianatematu w Łodzi - stolik

Wyposażenie restauracji Zmianatematu w Łodzi – stolik

Całość uzupełnia charakterystyczny podział kolorystyczny – to co jest nowe i styka się bezpośrednio z odrestaurowanym zewnętrzem budynku jest białe, a to, co wewnątrz – ściany konstrukcyjne i działowe – szare i surowe – pokryte szorstkim tynkiem.

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie „Polskie Wnętrze XXL” organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl.

Oświetlenie restauracji Zmianatematu w Łodzi

Oświetlenie restauracji Zmianatematu w Łodzi

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.