Aranżacja wnętrz na festiwal Łódź Design 2012 – prezentacja

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej)
* spotkanie z cyklu Polskie Wnętrze 2012: aranżacja wnętrz na festiwal Łódź Design 2012
* gość: architekci z biura Centrala
* 16 maja 2013 r. (czwartek), godz. 18.00

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polskie Wnętrze 2012″. Tym razem prezentację poprowadzą twórcy aranżacji wnętrz na festiwal Łódź Design 2012  – architekci z biura Centrala.

Aranżacja wnętrz Łódź Design 2012

Aranżacja wnętrz Łódź Design 2012

W budynku tkalni i przędzalni dawnej fabryki włókienniczej „Naum Eitingon i Ska” zaproponowano wystrój wnętrz nawiązujący do pierwotnej funkcji tego miejsca. Instalacja opowiada historię przędzalni w sposób dosłowny i jednocześnie wdzięczny.

Pomysł jest bardzo prosty – wzdłuż przegród porozpinano polichromatyczne płaszczyzny i wiązki kolorowych tasiemek. Wykorzystano płyty kanalikowe, aby wpleść w strukturę meble, ekspozytory oraz przegrody pionowe. Dzięki temu wydzielono konkretne strefy.

Aranżacja wnętrz Łódź Design 2012

Aranżacja wnętrz Łódź Design 2012

Instalacja jest lekka, ażurowa i wyrazista, lecz nie konkuruje z innymi elementami wnętrza. Budzi skojarzenia z produkcją tkanin – dawnym znakiem rozpoznawczym Łodzi.

Znamienny jest też charakter przestrzeni, w której zrealizowano projekt. Są to surowe wnętrza, z dużymi przeszkleniami i lasem żelbetowych słupów. Kolorowe tasiemki podwieszone pod sufit, z którego odpadają kawałki białej farby stanowią kwintesencję tego, czym jest Łódź Design.

Aranżacja wnętrz Łódź Design 2012

Aranżacja wnętrz Łódź Design 2012

Transmisja internetowa na żywo ze spotkania dostępna na stronie: http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=37032

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz biorącymi udział w plebiscycie „Polskie Wnętrze 2012″ organizowanym przez wortal Sztuka-Wnetrza.pl.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.