Art’cykling – II edycja festiwalu ze śmietną sztuką

* WARSZAWA
* Centrum Artystyczne Sztukarnia
* festiwal: „Art’cykling” –
II edycja festiwalu ze śMietną sztuką
* 17-23 września 2012 r.
* portal DesignAttack.pl patronuje festiwalowi

*

Jeśli lubisz spędzać czas wolny w sposób oryginalny i ekstremalnie kreatywny, a ekologiczny styl życia i miłość do recyklingowego designu są Ci bliskie, przyjdź w dniach 17-23 września do Centrum Artystycznego Sztukarnia na II edycję festiwalu „Art’cykling – festiwal ze śMietną sztuką”.

Na warsztatach podczas festiwalu nauczysz się wyplatać torebki z gazet, robić torebki z foliówek, lampy z bannerów i wiele innych. W całej okazałości ukaże się potencjał designerski i artystyczny materiałów nadających się do recyklingu.

Mix sztuki z ekologią jest niezwykle atrakcyjny. Łączy doznania estetyczne związane z obcowaniem ze sztuką, satysfakcję własnoręcznego tworzenia wraz z budowaniem świadomości ekologicznej w społeczeństwie.

Oprócz warsztatów podczas festiwalu odbędą się różne eventy. Będziesz miał okazję uczestniczyć w tworzeniu muralu na ścianie kamienicy i wewnątrz klatki schodowej prowadzącej do Sztukarni pod kierownictwem Mateusza Machalskiego i innych młodych, zdolnych artystów z warszawskiej ASP. Wspólnie dzięki wskazówkom Uli Marchlik i Kasi Śmiech-Stanuch opleciemy włóczką wszystkie drzewa w ogrodzie i bramę wejściową do Sztukarni! Nie ominie Cię środowy wernisaż ilustracji Stanisłąwa Gajewskiego, a także pokaz instalacji z aluminium Iwony Kulągowskiej.

Masz rower? Jeśli tak, odwiedź nas z nim w naszym salonie sprejowo-włóczkowym dla rowerów. Za pomocą włóczki i sprejów delikatny „pimp my bike” będzie miał miejsce, a po wszystkim dyskusja w myśl „pokaż mi swój rower, powiem Ci kim jesteś”. Najlepiej wypimpowany rower zdobędzie tytuł Mister Bike i uczestnictwo w sesji foto, po czym jego zdjęcia zawisną w sztukarnianej galerii.

Nie ograniczamy sztuki recyklingowej jedynie do sztuk wizualnych. W piątek masz niepowtarzalną okazję bawić się podczas koncertu zespołu Recycling Band, którego instrumenty są z odpadów! A jednak wydają niesamowicie wciągające dźwięki.

Podczas całego tygodnia trwania festiwalu będziesz mógł również przynieść plastikowe zakrętki, tym samym pomóc zakupić sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci.

W weekend odbędzie się “drugi obieg biżuterii” – będziesz mógł powymieniać się biżuterią z innymi uczestnikami festiwalu.

Więcej informacji

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.