Bądź człowiekiem, czytaj! – plakaty Jana Bajtlika

* WARSZAWA
* Galeria Plakatu Polskiego w BUW, ul. Dobra 56/66
* wystawa: Bądź człowiekiem, czytaj! – plakaty Jana Bajtlika
* 25 maja – 15 czerwca 2013 r.

*

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie prezentuje cykl „Bądź człowiekiem, czytaj!” oraz innych plakatów Jana Bajtlika z ostatnich 2 lat. Prace te stanowią część dyplomu artysty w pracowni prof. Lecha Majewskiego na ASP w Warszawie.

04-Bajtlik

 

01-Bajtlik

Jan Bajtlik – ur. 1989. Jest studentem V roku grafiki ASP w Warszawie. Tworzy dyplom w pracowni grafiki wydawniczej prof. Lecha Majewskiego i pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza.

Tworzy plakaty, ilustracje i projektuje książki. Ilustrował m.in. w Architekturze, Tygodniku Powszechnym, Gazecie Wyborczej, Przekroju. Współpracuje z różnymi wydawnictwami, instytucjami kultury, organizacjami ngo, paryskim studiem Atelier Michel Bouvet i japońskim studiem Norio Fujishiro. Realizuje autorskie projekty wydawnicze i akcje plakatowe w przestrzeni miejskiej. Jego prace były prezentowane i nagradzane na wielu wystawach w kraju i za granicą. Za plakat „Remember” otrzymał srebrny medal na 10. Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie i 1. nagrodę na Skopje International Poster Festival 2011 i wyróżnienie na 12. Biennale Plakatu w Meksyku. W 2011 r. otrzymał 1. nagrodę w konkursie AMS za plakat ”Dom”. Jego autorska książka dla dzieci „Europa Pingwina Popo” otrzymała wyróżnienie w konkursie na książkę roku 2011 polskiej sekcji IBBY.

03-Bajtlik

W jego dorobku jest wiele prac zaangażowanych społecznie. Aby przedstawić istotę problemu używa humoru, czasem gorzkiego czy dosadnego, jako narzędzia narracji. Operuje skrótem, esencją, prostą, lapidarną formą.

Mieszka i pracuje w Warszawie. W przerwach w pracy podróżuje i wspina się w górach.

Organizatorzy: Jan Bajtlik & Galeria Plakatu Polskiego w BUW

GOTOWY_DRUK_wez_sie_do_kupy

aids_skeleton_500x350

 

D_33-Bajtlik

 

02-Bajtlik

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.