Crazy Room w gdańskim biurowcu

 

Nowoczesny biurowiec stawia na inspirujący design. Ruszył innowacyjny projekt Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER – Crazy Room.

W piątek, 28 września, oddano do użytku oryginalną strefę wypoczynku z niebanalnym designem. Crazy Room znajduje się w nowoczesnym budynku STARTERA przy ul. Lęborskiej i jest pierwszym tak przełomowym projektem, którego celem jest pobudzanie kreatywności.

Misją Inkubatora STARTER jest stworzenie warunków do rozwoju, stymulowanie przedsiębiorczych postaw oraz merytoryczne wsparcie lokalnych firm w pierwszym okresie ich działalności. Działalność skupiona wokół tych wartości jest wielowymiarowa.

Inkubator skupia przede wszystkim ludzi młodych lub młode firmy. Wachlarz możliwości dla najemców jest szeroki i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. STARTER oferuje wygodne biura z nowoczesnym wyposażeniem, ale też nie zapomina o kreatywnym wypoczynku i budowaniu atmosfery rodem z Doliny Krzemowej. Przykładowo w przerwie od pracy można pograć w kosza, poleniuchować na świeżym powietrzu, a także zagrać – w stacjach rozrywki ulokowanych na piętrach – w tradycyjne piłkarzyki, czy w gry przy pomocy zaawansowanej technologii Kinect, gdzie ruch na monitorze sterowany jest ciałem gracza.

W pełni wyposażone kuchnie zachęcają do samodzielnego gotowania ulubionych dań; alternatywnie można skorzystać z lunch baru. W budynku funkcjonuje też punkt opieki nad dziećmi. Rodzice mogą zostawić swoje pociechy w przedszkolu, które realizuje autorski program kształtujący postawę przedsiębiorczości u dzieci.

Crazy Room nie przypomina pomieszczenia z banalnym wystrojem. Wszystko w nim jest przerysowane i oderwane od rzeczywistości. Utrzymany jest w konwencji surrealistycznej, inspirowanej filmową wersją „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona.

Młody gdański projektant wnętrz, Arkadiusz Grzędzicki, przygotowując projekt, postawił na energiczne kolory w niebanalnych połączeniach, miękkie tkaniny oraz inspirujący design. Zaproponował ciekawe złudzenia optyczne, bazując na lustrach i przeskalowanych meblach. Podłoga wchodzi na ścianę miękką trawiastą wykładziną, a ogromna szachownica na drugiej ścianie zlewa się z sufitem w jedną całość. W tym wnętrzu można poczuć się jak dziecko, które ma problem z wdrapaniem się na ogromne krzesło. Tu nie ma uznanego porządku stylistycznego. Lampy i meble mają przeskalowane wymiary, są karciane poduchy i siedziska. W pokoju znajdziemy także stoliki zbudowane z kart i wielkie czerwone drzwi, za którymi nie znajdziemy, co prawda, magicznego przejścia, ale za to możemy zostawić wiadomość dla innych lokatorów Startera. Spragnieni przytulania ucieszą się natomiast na widok pokaźnego futrzanego królika.

Skąd pomysł na tego typu przestrzeń dla pracowników biurowców?

- STARTER, którego nazwa nie jest przypadkowa, chce stworzyć pracownikom możliwie najlepsze warunki do inkubacji pomysłów i rozwijania kreatywności. Filozofią Crazy Room jest przełamywanie nudy i rutyny umysłowej. Nietypowy wystrój wnętrz ma rozluźnić sztywne schematy myślowe i zainspirować do myślenia niestandardowego. Jeden z zainteresowanych wynajmem menadżerów wspomniał, że w takim miejscu nawet o planie finansowym myśli się i rozmawia w zupełnie inny sposób – wyjaśnia Prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Małgorzata Jasnoch.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.