Debiut – Kamila Mróz

* WROCŁAW
* Galeria BB, ul. Jatki 3-6
* wystawa: Debiut – Kamila Mróz
* 17 października – 10 listopada 2012 r.

*

Zapraszamy na DEBIUT Kamili Mróz. Prezentacja jej prac odbywa się w ramach programu Play with Glass – Europejskiego Festiwalu Szkła we Wrocławiu.

Kamila Mróz

Rokrocznie autor wystawy indywidualnej, odbywającej się w czasie festiwalu, wskaże studenta uczelni artystycznej, studiującego na wydziale czy kierunku związanym ze szkłem artystycznym, który jego zdaniemzasługuje na przedstawienie swoich prac szerszej publiczności. W tegorocznej, pierwszej edycji festiwalu, w Galerii Szkła i Ceramiki BWA we Wrocławiu odbywa się wystawa „Trzy” profesora Kazimierza Pawlaka z okazji 30-lecia jego jubileuszu pracy artystycznej. Zaproponował on zorganizowanie wystawy indywidualnej swojej studentce, Kamili Mróz.

Kamila Mróz jest także laureatką nagrody Galerii BB (wystawa indywidualna w Galerii BB) w ogólnopolskim konkursie „Zaprojektuj Swoje Szkło – Szklany Przedmiot Pożądania”.

 

Kamila Mróz

*

Kamila Mróz jest młoda i zdolna. Debiutuje w Galerii BB pokazem swoich prac studenckich, zrealizowanych w większości w technice palnikowej. Wieloelementowe kompozycje, lampy i formy abstrakcyjne mienią się własnym blaskiem, a czasem dodanym sztucznym światłem zamkniętym w kolorowych przewodach.

Obok nich zobaczymy mniejsze formy będące odpowiedzią na zadany temat – Kamila projektuje je w indywidualny sposób.

Humor, dowcip, czasem zaskakujące skojarzenie to elementy wyróżniające jej dizajn.

(tekst: Kazimierz Pawlak)

*

Kamila Mróz

Kamila Mróz – studentka I roku studiów magisterskich uzupełniających II stopnia na kierunku Projektowanie Szkła na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Zdobywczyni II miejsca w ogólnopolskim konkursie „Zaprojektuj Swoje Szkło – Szklany Przedmiot Pożądania”.

Kamila Mróz

 

Kamila-Mroz-11

 

Kamila Mróz

 

Kamila Mróz

 

Kamila Mróz

 

Kamila Mróz

 

Kamila-Mroz-7

 

Kamila Mróz

 

Kamila-Mroz-9

 

Kamila-Mroz-10

 

 

 

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.