Dlaczego domy w Polsce są aż takie ładne?

* KRAKÓW
* Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25
* wykład: Dlaczego domy w Polsce są aż takie ładne? Rozumienie piękna w architekturze mieszkaniowej w Polsce XX w.
* prowadzenie: dr Michał Wiśniewski
* 1 kwietnia 2012 r. (niedziela), godz. 16.00

*

W ramach finisażu wystawy „Współczesna architektura norweska 2005-2010″ odbędzie się wykład dra Michała Wiśniewskiego zatytułowany „Dlaczego domy w Polsce są aż tak ładne?”

Prezentowane na ekspozycji projekty (w tym m.in. architektura mieszkaniowa) odznaczają się wyczuciem przestrzeni, wysokiej jakości materiałami budowlanymi, doskonałym wykończeniem, prostotą i wysmakowaną estetyką. Wystawa skłania zarówno do refleksji, jak i do porównań z rodzimą rzeczywistością. Wykład dra Michała Wiśniewskiego ma na celu analizę polskiej sfery mieszkaniowej i odpowiedź na tytułowe pytanie. Być może przypadający na ten dzień prima aprilis pomoże nam zdecydować, czy patrząc na przestrzeń publiczną w Polsce śmiać się czy płakać?

Michał Wiśniewski – architekt i historyk sztuki. Interesuje się architekturą nowoczesną, szczególnie w kontekście jej związków z polityką i ideologią. Autor monografii Ludwika Wojtyczki, krakowskiego architekta i konserwatora zabytków 1. poł. XX w. (Wydawnictwo WAM, 2003), a także szeregu artykułów i esejów na temat architektury i urbanistyki XX w. Stypendysta Fundacji Fulbrighta. Pracuje w Międzynarodowym Centrum Kultury oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.