Dobry Produkt dla Śląska – nabór portfolio

(termin przesłania portfolio: do 28 marca 2012 r.) (termin przedłużony: do 10 kwietnia 2012 r.)

*

Zapraszamy projektantów i studentów kierunków projektowych do udziału w konkursie “Dobry Produkt dla Śląska”, który przez promocję dobrego projektowania stanie się wizytówką województwa śląskiego.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie produktu we współpracy z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej “Być razem” w Cieszynie. Fundacja prowadzi przedsiębiorstwo społeczne oraz działania mające na celu aktywizację osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. W prowadzonych przez Fundację spółdzielniach zostaną wyprodukowane zwycięskie projekty konkursowe. Uczestnicy zostaną wyłonieni na podstawie nadesłanego portfolio i zaproszeni do odwiedzenia Fundacji, gdzie będą mogli porozmawiać z ekspertami i zapoznać się z zapleczem technologicznym. Fundacja prowadzi sieć warsztatów, stolarnie i ślusarnie oraz trzy spółdzielnie socjalne: „Nowy Horyzont” (usługi porządkowe), „Super Smak” (gastronomia) i „Lilai Design” (krawiectwo).

W kolejnych etapach uczestnicy będą projektować dwa produkty – nisko i wysokobudżetowy – mając na uwadze dostępne technologie. Projekt powinien być oryginalny, intrygujący, wywoływać pozytywne skojarzenia ze Śląskiem. Z dziesięciu najlepszych projektów powstaną prototypy. Spośród nich Jury wybierze dwa, które trafią do produkcji. W konkursie są przewidziane nagrody pieniężne w wysokości: 3000 zł w obu kategoriach.

Konkurs daje możliwość nie tylko poznania określonych technologii, procesu wdrożenia produktu, ale również wsparcia działań Fundacji “Być Razem”.

Prześlij swoje portfolio do 20 marca 2012 r. na adres design-silesia@asp.katowice.pl i stań się jednym z autorów wizerunku Śląska!

Regulamin i więcej informacji

Konkurs organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach projektu Design Silesia przy współpracy z Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej “Być razem”.

*

Month: Year:
« Prev May 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
  1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.