Dom Handlowy Wolf Bracka – prezentacja

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
* prezentacja: Dom Handlowy Wolf Bracka
* 17 maja 2012 r. (czwartek), godz. 17.30

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury architekt Jacek Świderski z biura Kuryłowicz & Associates poprowadzi prezentację projektu Domu Handlowego Wolf Bracka.

Widok obiektu przy ulicy Brackiej

Wolf Bracka to wspomnienie przedwojennej tradycji i luksusowych domów handlowych. Projektując budynek, architekci chcieli uchwycić w jego formie oraz atmosferze wyjątkowy charakter domów towarowych dużych europejskich stolic: Paryża, Londynu czy Berlina. Usytuowany w prestiżowej lokalizacji, elegancki i nowoczesny obiekt, ma kreować atmosferę dużego, dynamicznie rozwijającego się miasta.

Budynek Wolf-Bracka – widok od Al. Jerozolimskich

Nowy budynek ma powściągliwą, a zarazem wyrazistą formę. Przeszklony parter „zaprasza” ulicę do środka. Tu bierze również swój początek ciąg ruchomych schodów, które wspinają się po elewacji obiektu z wyraźnym wyeksponowaniem także na zewnątrz obiektu.

Kondygnacje ponad parterem oplata wstęga czarnego kamienia wulkanicznego, poprzecinana szczelinami okien i pasami przeszkleń wzdłuż ruchomych schodów. Zaś najwyższa kondygnacja tworzy lekkie i ulotne zwieńczenie ciężkiej bryły. Zaokrąglone narożniki nawiązują przy tym dialog z modernistycznym charakterem okolicznych budynków.

Obiekt podświetlony nocą

Ekskluzywny charakter obiektu znalazł swoje odbicie także w architekturze wnętrz. Zostały one wykończone szlachetnymi i trwałymi materiałami w prostych i minimalistycznych zestawieniach faktur oraz barw. Jak podkreślają projektanci, myślą przewodnią i celem ich koncepcji było stworzenie luksusowej, bezpretensjonalnej w charakterze i jednocześnie ultranowoczesnej oprawy dla prezentowanych tu przedmiotów i idei.

Budynek Wolf Bracka – aranżacja w środku

Jacek Świderski - współautor projektu Wolf Bracka, architekt biura Kuryłowicz & Associates

Wstęp na wykład jest bezpłatny.
Po wykładzie planowana jest dyskusja.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.