Dulux Let’s Colour 2012

 

* POZNAŃ
* Stacja PKP Poznań Dębiec

Poznań to pierwsze miasto, które zyskało nowe, energetyczne oblicze w ramach drugiej edycji akcji Dulux Let’s Colour, upływającej w tym roku pod hasłem „Gra kolorem”. 16 czerwca 2012 r. Ekipa Dulux Let’s Colour wraz z liczną grupą mieszkańców Poznania dodała koloru dotychczas szarej stacji kolejowej.

Wybór dworca przy ul. Rydzyńskiej nie był przypadkowy. To miejsce codziennie odwiedzają setki poznaniaków. Tak właśnie narodził się pomysł ożywienia miejsca kolorem wg projektu „Swanskiego”, który nawiązuje do ubiegłorocznej edycji akcji Dulux Let’s Colour. Wówczas za pomocą koloru ożywiono aż 4 miasta.

Praca „Swanskiego” jest symbolicznym studium natury oraz gry kolorem. − Projekt oddaje charakterystyczny dla mnie styl. Udało mi się uchwycić w nim niezwykłość natury – tego, jakimi prawami się rządzi i w jaki sposób przenikają się nawzajem jej poszczególne elementy. Na ścianach poznańskiego dworca powstał zatem metaforyczny „Gąszcz”, który jest niezależny, samowystarczalny, jest zarówno początkiem, jak i końcem. Dodatkową inspiracją byli dla mnie ludzie, którzy wzięli udział w tworzeniu malunków. To właśnie oni nadają inicjatywie lekko nieoczekiwany element, który wraz z moimi szkicami pozwolił stworzyć końcowy efekt. W akcję malowania dworca zaangażowało się również Good Looking Studio oraz liczna grupa poznaniaków. Dzięki ich wsparciu dworzec Poznań Dębiec stał się tryskającym pozytywną energią miejscem na mapie Polski.

*

* GDAŃSK
* Przejście podziemne, al. Zwycięstwa

Gdańsk to drugie miasto, które zagrało kolorami podczas tegorocznej akcji Dulux Let’s Colour. W ramach kampanii, która upływa pod hasłem „Gra kolorem”, zostało pomalowane przejście podziemne w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 22 lipca 2012 r. mieszkańcy Gdańska wraz z Ekipą Dulux tchnęli życie w szary tunel przy al. Zwycięstwa.

Do niedawna przejście podziemne w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego budziło raczej negatywne emocje – szarej przestrzeni brakowało życia. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasta, którzy tłumnie wzięli udział w tegorocznej akcji Dulux Let’s Colour, tunel zamienił się w tętniącą pozytywną energią galerię.

Tunel przy al. Zwycięstwa to jedna z głównych arterii Gdańska łączących całe Trójmiasto. Bliskie sąsiedztwo Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego sprawia, że przejście codziennie mijają setki gdańszczan. Nic więc dziwnego, że właśnie to miejsce zostało wybrane do przeprowadzenia kolorowej rewolucji Dulux. Projekt metamorfozy stworzył warszawski artysta „Swanski”, który działa w obszarze grafiki, designu oraz animacji i na co dzień wykonuje wielkoformatowe malunki w przestrzeni miejskiej.

*

* WARSZAWA
* Parking naziemny przy hotelu Novotel

Stolica to trzecie miasto, które zagrało kolorem w ramach drugiej edycji Dulux Let’s Colour. Warszawski mural to spektakularne zakończenie akcji i główna atrakcja tegorocznego projektu. Kolorowy bluszcz, autorstwa „Swanskiego”, oplótł parking naziemny przy hotelu Novotel.

Energetyczną rewolucję przeprowadziła ekipa Dulux, która w ciągu 10 dni ożywiła kolorem blisko 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Tak powstał jeden z największych murali w Polsce. Warszawiacy nie zawiedli i pojawili się na miejscu już z samego rana. Bacznie podziwiali barwną metamorfozę, która powstawała na ich oczach. Pogoda, która przez cały tydzień była dość kapryśna, w dniu finału – 19 sierpnia – dopisała. Wspaniałe słońce wydobywało soczyste kolory muralu, który stał się streetartową wizytówką Warszawy.

Marka Dulux – organizator akcji, zapewniła farby oraz wszelkie akcesoria malarskie. Swanski, tegoroczny opiekun artystyczny zmienił szarą przestrzeń w płótno malarskie, tworząc niespotykane dotąd dzieło. Realizacja muralu to spektakularne i niespotykane do tej pory wydarzenie w skali naszego kraju. Wielkość i rozmach z jakim powstał, a także sam projekt artysty sprawiają, że akcja Dulux Let’s Colour zyskuje nowy wymiar, a miasto – niepowtarzalny przykład sztuki w przestrzeni publicznej – mówi Piotr Cywiński, przedstawiciel marki Dulux.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.