Dworzec we Wrocławiu – prezentacja wnętrza roku 2012

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej)
* spotkanie z cyklu Polskie Wnętrze 2012: Dworzec we Wrocławiu

* 6 czerwca 2013 r. (czwartek), godz. 18.00

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury odbędzie się szóste spotkanie w ramach cyklu „Polskie Wnętrze 2012″. Projektanci z biura Grupa 5 Architekci zaprezentują projekt przebudowy dworca Wrocław Główny, który w plebiscycie Polskie Wnętrze 2012 zdobył tytuł wnętrza roku.

Dworzec Wrocław Główny

Dworzec Wrocław Główny

Przebudowa dworca zakładała przekształcenie jak największej jego powierzchni na pomieszczenia komercyjne. Zmieniło to całkowicie układ funkcji i budynek. Ponadto znajdują się w nim powierzchnie biurowe oraz  sale wielofunkcyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie zadaszenia dawnego peronu jako pasażu handlowego otwartego na halę główną. Taki zabieg ma wizualnie przybliżyć poziom piętra klientom i zachęcić ich do przejścia w kierunku części komercyjnej.

Dworzec Wrocław Główny

Dworzec Wrocław Główny

Mimo całkowitej modernizacji w budynku zachowano dużą liczbę historycznych detali i rozwiązań konstrukcyjnych. Jego prawidłowe funkcjonowanie zapewnia czteropoziomowy układ funkcji i komunikacji.

Transmisja internetowa na żywo ze spotkania dostępna na stronie: http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=37134

Dworzec Wrocław Główny

Dworzec Wrocław Główny

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.