Festiwal Traffic Design – finisaż

* GDYNIA
* Blues Club, ul. Portowa 9
* finisaż: Festiwal Traffic Design
* 10 sierpnia 2012 r. (piątek), godz. 19.00

*

Obecnie w Gdyni dobiega końca największe malowanie murali w Polsce. Trwający od 20 lipca do 10 sierpnia festiwal Traffic Design gościł nam morzem ponad 30 młodych twórców, w tym czołówkę polskiej sceny street artu.

Zamysłem festiwalu była estetyzacja i interwencja w przestrzeń publiczną. Istotnym aspektem działań artystycznych była – stworzona w porozumieniu z miejskim konserwatorem zabytków oraz architektami i urbanistami Stowarzyszenia Traffic Design – koncepcja przestrzenna i kolorystyczna pomalowania kwartału w Śródmieściu Gdyni (Portowa – Św. Piotra – Żeromskiego – Św. Wojciecha).

Grupa ATAK i Maciek Szupica

Dzięki dobraniu odpowiedniej kolorystyki oraz zachęceniu artystów do tworzenia nowych, ciekawych kolaboracji (np. Chazme & Pener, Sepe & Otecki) całość powstałych murali jest wzajemnie spójna i uzupełniająca.

Poza kwartałem pomalowano również stacje Orłowo oraz Grabówek SKM. Wkrótce nastąpi także kontynuacja zeszłorocznej interwencji na stacji Redłowo SKM. Więcej lokalizacji można odnaleźć na mapce na stronie Stowarzyszenia.

W piątek 10 sierpnia w Klubie Blues w Gdyni odbędzie się finisaż festiwalu połączony z prezentacją fotografii i filmów stworzonych podczas trwania eventu oraz wycieczka z przewodnikiem szlakiem gdyńskich murali, czyli nowej wizytówki miasta.

Więcej informacji

Fot. Kodow oraz Filip Bartnicki

Chazme & Pener

FRM Kid

Mariusz Waras m-city

Proembrion

Proembrion

Sainer

NeSpoon

NeSpoon

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.