Fontanna nie wodotrysk

* WARSZAWA
* róg ulicy Żeromskiego i Reymonta
* projekt: Fontanna nie wodotrysk
* start: 6 października 2012 r. (sobota)

*

W najbliższą sobotę rusza projekt „Fontanna niewodotrysk”. Akcja przypomni dawną fontannę mieszczącą się na jednym z bielańskich podwórek (róg ulicy Żeromskiego i Reymonta), która skupiała życie podwórkowe, ale z racji oszczędności została zamknięta w latach 80.

Poprzez warsztaty z dziećmi, rozmowy z mieszkańcami, którzy fontannę pamiętają, powstaną nowe pomysły na zagospodarowanie pustego po niej miejsca. Wiadomo przy tym, że fontanna nie może być kolejnym wodotryskiem, generującym koszty, tylko musi stać się symbolem tamtego miejsca, elementem podwórkowego krajobrazu, który na nowo zintegruje mieszkańców. Przełożenie pomysłów młodych projektantów na realny projekt wykonawczy, będzie możliwe dzięki udziałowi zaproszonych gości – architektów i artystów. Dla dzieci będzie to wspaniała okazja obserwować, jak ich pomysły stają się możliwe do zrealizowania. Wybrany projekt zostanie bowiem zrealizowany.

W warsztatach, które poprowadzą Edyta Ołdak oraz Maria Rauch, wezmą udział dzieci z okolicznych budynków mieszkalnych. Chcemy usłyszeć od dzieci za co lubią swoje podwórko, a potem spróbujemy zaprojektować „nową fontannę podwórkową”. Dla zaproszonych gości będzie to wspaniała okazja do przełożenia dziecięcych pomysłów na realne rozwiązania. Dla dzieci – okazja do obserwowania, jak ich pomysły stają się możliwe do zrealizowania. Dodatkowym wyzwaniem dla architektów i artystów będzie to, iż niezależnie od wybranego rozwiązania budżet jest ograniczony do konkretnej kwoty. Na projekt złożą się warsztaty z dziećmi, obrady komisji ekspertów biorących udział w projekcie, jak również wykonanie projektu wraz z realizacją. Prezentacja projektu oraz informacje dla mieszkańców dotyczące przygotowań do realizacji odbywać się będą na bieżąco, za pomocą strony internetowej.

Projekt sfinansowany ze środków m.st. Warszawa
Organizator: Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”
Partnerzy: Biuro Projektów, Akcja „Zasadź drzewko”

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.