Foyer Kina Nowe Horyzonty i Bistro Dinette – prezentacja projektów

* WARSZAWA
* Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej)
* spotkanie z cyklu Polskie Wnętrze 2012: Foyer Kina Nowe Horyzonty oraz Bistro Dinette
* gość: projektanci z biura BUCK. ARCHITEKCI
* 9 maja 2013 r. (czwartek), godz. 18.00

*

W czwartek w klubie Sztuka Architektury odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polskie Wnętrze 2012″. Projektanci z biura BUCK. ARCHITEKCI zaprezentują na nim swoje wrocławskie realizacje – Foyer Kina Nowe Horyzonty oraz Bistro Dinette. 

Projekt Bistro Dinette zakładał opracowanie kompleksowego konceptu bistro „na co dzień”, czyli przyjaznego miejsca ze swobodną atmosferą, odpowiedniego na poranną kawę, codzienny lunch i nieformalne spotkanie po pracy. Istotą projektu było stworzenie miejsca uniwersalnego, ale z charakterem, a przy tym pełnego życia, sprzyjającego wizytom zarówno w pojedynkę, jak i w grupie.

Wnętrze Bistro Dinette

Wnętrze Bistro Dinette 

Opracowany koncept projektowy został oparty na idei nieformalnej jadalni – miejsca wspólnych codziennych posiłków i ożywionych rozmów. Inspirowany wzornictwem lat 50. projekt wnętrza bistro koncentruje się na charakterystycznych detalach utrzymanych w stylistyce retro, szlachetnych, naturalnych materiałach wykończeniowych i typowych dla jadalni, ale zreinterpretowanych i wykonanych na indywidualne zamówienie elementach: dużym wspólnym stole, solidnym drewnianym kredensie, marmurowej wyspie kuchennej pełniącej funkcję baru oraz dobrze widocznej, półotwartej kuchni.

Wnętrze Bistro Dinette - oświetlenie

Wnętrze Bistro Dinette – oświetlenie

Z kolei trzykondygnacyjne foyer Kina Nowe Horyzonty jest to multifunkcjonalna, mobilna przestrzeń zrealizowana w bardzo krótkim czasie przy ograniczonym budżecie.

Foyer Kina Nowe Horyzonty

Foyer Kina Nowe Horyzonty

Kino funkcjonowało przedtem jako typowy multipleks. Projektanci podjęli się stworzenia przestrzeni łączącej w sobie wiele działalności, m.in. promocje filmów, festiwale, przeglądy, wystawy oraz programy edukacyjne.

Projekt opracowano w zaledwie cztery tygodnie, natomiast remont wykonano w jedyne sześć dni! Koncepcja zakładała gruntowną zmianę funkcjonowania tej przestrzeni. Skupiono się na otwartości i elastyczności. Zaproponowano wyposażenie o różnorodnym charakterze, łatwe do przeobrażania i elastyczne.

Starano się wykorzystać niebanalne rozwiązania materiałowe, które są łatwo i szybko dostępne. Dużą część wyposażenia architekci zaprojektowali sami i zlecili lokalnym producentom.

Transmisja internetowa na żywo ze spotkania dostępna na stronie: http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=36388

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.