Gdańszczanie głosują na zdroje


Mieszkańcy Gdańska decydują, z jakiego zdroju napiją się wody. Głosowanie na najlepszy projekt zdroju ulicznego w Pasie Nadmorskim potrwa do 28 lutego. Swój głos można oddać na stronie internetowej organizatora konkursu www.giwk.pl.

Ogłoszony 4 stycznia 2012 r. konkurs na projekt wzorniczy zdroju ulicznego w Pasie Nadmorskim „Łyk zdrowej wody nad morzem” wkracza właśnie w decydujący etap. Do wzorniczej rywalizacji stanęły trzydzieści dwie prace. Sąd konkursowy, składający się ze specjalistów w dziedzinie designu, architektury i urbanistyki, wybrał trzy najlepsze pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Oceniano m.in.: oryginalność pomysłu, czytelność komunikatu, dostosowanie do charakteru wizualnego i funkcjonalnego otoczenia, możliwości realizacyjne, łatwość korzystania oraz utrzymania zdrojów w czystości.

Od teraz decyzja o tym, jaką formę przyjmą zdroje w Pasie Nadmorskim należy do ich użytkowników. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w głosowaniu wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym zagospodarowaniu rejonów nadmorskich.

Konkurs jest przykładem dobrych praktyk w zakresie współpracy projektantów, urbanistów, samorządowców i mieszkańców decydujących o wyglądzie publicznej przestrzeni. To kolejny krok, którym Gdańsk wprowadza na swoje ulice design – czyli przemyślany i znaczący wzór. Partnerami  konkursu jest Urząd Miejski w Gdańsku oraz Centrum Designu w Gdyni.

Głosowanie

*

Month: Year:
« Prev June 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

 

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.