Gra bez Granic – warsztaty dla dzieci

* POZNAŃ
* Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3
* warsztaty: Gra bez Granic
* 2 września 2012 r. (niedziela)
* grupa polskojęzyczna: godz. 10.30-12.00 (z udziałem tłumacza)
* grupa obcojęzyczna: godz. 12.30-14.00
* cena: 10 zł/os.

*

2 września Concordia Design we współpracy z Międzynarodowym Programem Rezydencji Artystycznych zrealizuje edukacyjny projekt dla dzieci w wieku 7-10 lat.  Rezydentka artystyczna z Bułgarii – Veronika Tzekova – poprowadzi warsztaty „Gra bez Granic”. To okazja do spotkania ze znaną grą „Kółko i Krzyżyk” w nieznanym wydaniu.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, w dwóch grupach: polskojęzycznej z udziałem tłumacza i obcojęzycznej. Będzie to szansa dla dzieci, również tych obcojęzycznych, mieszkających w Poznaniu, na kreatywne spędzenie ostatniego  weekendu wakacji.

Program warsztatów składa się z 3 obszarów twórczych:  Poduszkowe Kółko i Krzyżyk, Puzzlowe Kółko i Krzyżyk oraz kółko i krzyżyk na kostce Rubika. To znane gry „wymyślone” na nowo, pozwalające obserwować otoczenie, w którym się znajdujemy i wchodzić z nim w interakcje. Gry i zabawy służą pobudzaniu nieograniczonej kreatywności dzieci, a także wystawiają na próbę wrażliwość i percepcję. To doskonała forma zabawy, która pozwala wychodzić poza schematy myślowe.  Daje możliwość odnajdywania nowych funkcji znanych przedmiotów i potencjału ukrytego w codziennych sytuacjach, pokazuje, że gra nie musi być ograniczona przestrzenią, a rekwizyty można znaleźć praktycznie wszędzie.

Veronika Tzekova – rezydentka Międzynarodowego Programu Rezydencji Artystycznych, artystka, która tworzy performensy w przestrzeni miejskiej i kreatywne strategie. Głównym obszarem jej ekspresji artystycznej jest sztuka i design, szeroki zakres przestrzeni publicznej i miejskich wyobrażeń. Veronika ukończyła studia magisterskie w Holenderskim Instytucie Sztuki (Dutch Art Institute, DAI). W 2001 r. prowadziła interdyscyplinarne badania z zakresu sztuk wizualnych i mediów w Enschede w Holandii. W roku 2004/2005 brała udział w „Transnational Spaces”, programie podyplomowym organizowanym przez Fundację Bauhaus w Dessau.

Veronika Tzekova prezentowała swoje projekty i prace w ramach wystaw indywidualnych i grupowych w Belgii, Francji, Słowenii, Luksemburgu, Austrii, we Włoszech, Serbii, w Niemczech, Holandii, Turcji, Grecji, Słowacji, USA, Kanadzie i Bułgarii. W swoich ostatnich projektach, jako artystka i miejska performerka, wykorzystuje zarówno ustrukturyzowane (np. gry), jak i nieustukturyzowane (np. zabawki) formy zabawy. W 2011 r. Veronika rozpoczęła projekt Miejska Olimpiada 2011 w Sofii. W 2012 r. niektóre z jej gier, takie jak: cykl PARK & PLAY w Grazu, rozwinięto i przeprowadzono w różnych miastach oraz przestrzeniach i kontekstach miejskich. Praca Space Appropriator #4 / Ludo powstała na zlecenie galerii <rotor> w Grazu, w ramach projektu INSIDE ANNENVIERTEL! Praca nad Przyszłością Miejskiego Społeczeństwa i została wykonana na meblach miejskich, specyficznych dla danego miasta. W 2012 r. Veronika zaczęła również, we współpracy z innymi artystami, rozwijać projekt Challenged Games, którego elementy zaprezentowano już na festiwalu Include the City (Włącz miasto) w Burgas w Bułgarii i wystawiono w Centrum Gallery w Grazu i podczas Sofia Design Week 2012.

Zapisykids@concordiadesign.pl w tytule maila proszę wpisać:  GRA bez GRAnic + wiek dziecka
Uprzejmie prosimy o zapisywanie dzieci, które należą do sugerowanej grupy wiekowej, ponieważ zadania są tworzone z myślą właśnie o nich. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji

Projekt współfinansowany przez: Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Meble Vox
Organizatorami wydarzenia są: Concordia Design, Międzynarodowy Program Rezydencji Artystycznych i stowarzyszenie Nastawnia

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.