Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna

* CIESZYN
* Zamek w Cieszynie
* wystawa: Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna
* 5-23 sierpnia 2011 r.

*

Jak mogą wyglądać dobrze zaprojektowane place, rynki miast, skwerki, bulwary, miejskie ogrody – można przekonać się dzięki wystawie „Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna”.

Na wystawie prezentowane są najciekawsze pomysły, jakie wykorzystano przy projektowaniu przestrzeni publicznych od Nowego Jorku przez Split, Londyn i Warszawę po Bejrut. To projekty autorstwa uznanych światowych pracowni, a miejsca, w których je zrealizowano stały się wizytówkami miast i regionów.

Oglądający mogą sprawdzić, jakie są aktualne tendencje w projektowaniu przestrzeni miejskich. A mowa m.in. o nawiązywaniu do historii miejsc, uruchamianiu bulwarów i nabrzeży, włączaniu społeczności w proces planowania, wielofunkcyjności miejsc i odwrocie od dookreślania funkcji przestrzeni, a także nurcie rozwoju zrównoważonego.

Wystawa powstała dzięki współpracy Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK) z branżowym magazynem TOPOS The International Journal of Landscape Architecture and Urban Design.

Mamy nadzieję, że wystawa „Gramy w zielone! Miejska Przestrzeń Publiczna” zachęci do dyskusji nad jakością przestrzeni, w jakich mieszkamy, pracujemy, odpoczywamy.

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.