Information Design – warsztaty z Krzysztofem Lenkiem

* ŁÓDŹ
* Akademii Sztuk Pięknych, ul. Wojska Polskiego 121 (sala 109)
* warsztaty: Information Design
* prowadzący: prof. Krzysztof Lenk

* 20-23 listopada 2012 r.

*

W Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii odbędą się warsztaty mistrzowskie przeprowadzone prof. Krzysztofa Lenka. Warsztaty odbywać się będą od 20 do 23 listopada 2012 r. (wtorek-czwartek 10.00-13.00 i 14.00-18.00, piątek 10.00-13.00) w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej (sala 109, ASP w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121).

Warsztaty „Information Design” przeznaczone są dla studentów kierunków projektowych III, IV i V roku. Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie: 25 osób).

Prof. Krzysztof Lenk jest wybitnym projektantem-grafikiem, absolwentem katowickiej filii ASP w Krakowie i wykładowcą Rhode Island School of Design w Providence (USA). W latach 1973–1982 był pedagogiem łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Autor projektów tygodnika „Perspektywy” oraz miesięcznika „Problemy” z lat 70., współzałożyciel i przez dziesięć lat główny projektant Dynamic Diagrams, jednego z pierwszych studiów specjalizujących się w projektowaniu na potrzeby Internetu; publicysta i krytyk, autor wielu tekstów poświęconych projektowaniu, znakomity dydaktyk, wychowawca wielu utalentowanych projektantów odnoszących sukcesy na całym świecie. (http://gd.risd.edu)

Informacje: gim[@]asp.lodz.pl

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.