Jadwiga Grabowska-Hawrylak – Ponad dachami Wrocławia

* WROCŁAW
* Muzeum Współczesne Wrocław
* wystawa: Jadwiga Grabowska-Hawrylak – Ponad dachami Wrocławia
* 14 kwietnia – 18 czerwca 2012 r.

*

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza do obejrzenia wystawy architektonicznej projektów Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak „Ponad dachami Wrocławia”.

Realizacje architektoniczne Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak, budowane w latach 60. i 70. we Wrocławiu, dzięki zastosowaniu nowatorskich koncepcji były, jak na tamten czas niezwykłym, efektownym eksperymentem. Jej najbardziej znana realizacja zespołu bloków mieszkalnych, popularnie nazywana przez mieszkańców Manhattanem, jest wciąż znakiem rozpoznawczym rejonów placu Grunwaldzkiego.

Projekty Grabowskiej-Hawrylak charakteryzują się unikalnymi wzorami przestrzennymi usytuowanymi w różnych kontekstach miejskich. W wyniku ograniczeń technicznych, przebudów i konsekwentnego zaniedbywania, obiekty te straciły swój pierwotny blask. Ekspozycja ma na celu wykazanie, jak wiele zyskałby Wrocław, gdyby udało się powrócić do oryginalnych koncepcji architektonicznych.

Multimedialna wystawa skupia się na najbardziej charakterystycznych budynkach, odtworzonych m.in. w technice 3D wg zaleceń architektki.

Kuratorzy: Jednostka Architektury (Natalia Rowińska, Łukasz Wojciechowski)

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.