Jak zaprojektować miasto? – spotkanie ze Zbigniewem Maćkowem

* WROCŁAW
* Galeria Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14
* spotkanie: Jak zaprojektować miasto?
* 12 kwietnia 2013 r. (piątek), godz. 18.00

*

Każdy mieszkaniec miasta codziennie styka się z przestrzenią publiczną. O tym, w jaki sposób powinna być zaprojektowana, żeby kontakt z nią był jak najbardziej przyjemny, dowiemy się podczas kolejnej odsłony cyklu „Projektanci o Projektowaniu”, organizowanego przez Instytut Grafiki SWPS i Galerię Wnętrz Domar.

Zbigniew Maćków

Zbigniew Maćków

 

Głównym gościem, który poprowadzi wykład pt. „4 proste historie” będzie Zbigniew Maćków, architekt, przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów, jeden z inicjatorów budowy modelowego osiedla Nowe Żerniki-WUWA2.

Zbigniew Maćków na przykładzie czterech wybranych realizacji projektów opowie, w jaki sposób mądrze projektować przestrzeń publiczną. Uczestnicy spotkania dowiedzą się także, z czym muszą mierzyć się projektanci podczas projektowania miast oraz jaka jest rola uczestnika w przestrzeni miejskiej.

– Spotkanie ze Zbigniewem Maćkowem to przede wszystkim szersze spojrzenie na projektowanie przestrzeni publicznej i komunikacji. Architektura przez estetykę, trójwymiarowość i użytkowość jest swoistą ofertą komunikacyjną, a miasto opakowaniem dla systemu społecznego. Dlatego racjonalne projektowanie przestrzeni miejskich staje się tak samo ważne, jak projektowanie produktów, informacji czy grafiki – mówi Mariusz Wszołek, jeden z organizatorów cyklu „Projektanci o projektowaniu” oraz wykładowca Instytutu Grafiki SWPS we Wrocławiu.

Projekt cyklicznych spotkań „Projektanci Projektantom o Projektowaniu” to wynik współpracy nauki (Instytutu Grafiki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu) i biznesu (Galerii Wnętrz DOMAR).

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.