Jan Bajtlik – Solo – plakaty i książki

* KALISZ
* Galeria w Hallu Centrum Kultury i Sztuki
* wystawa: Jan Bajtlik. Solo – Wystawa plakatów i książek
* 13 lutego – 10 marca 2013 r.
* wernisaż: 13 lutego (środa), godz. 19.00

*

Jan Bajtlik - urodzony w 1989 r. Jest studentem V roku grafiki ASP w Warszawie. Pracuje nad dyplomem w pracowni grafiki wydawniczej prof. Lecha Majewskiego i pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza. Tworzy plakaty, ilustracje i projektuje książki.

proj. Jan Bajtlik

Ilustrował m.in. w „Architekturze”, „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”. Współpracuje z różnymi wydawnictwami, firmami, instytucjami kultury, organizacjami ngo, paryskim studiem Atelier Michel Bouvet i japońskim studiem Norio Fujishiro. Realizuje autorskie projekty wydawnicze i akcje plakatowe w przestrzeni miejskiej. Jego prace były prezentowane i nagradzane na wielu wystawach w kraju i za granicą. Za plakat „Remember” otrzymał srebrny medal na 10. Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie, 1. nagrodę na Skopje International Poster Festival 2011 i wyróżnienie na 12. Biennale Plakatu w Meksyku. W 2011 r. otrzymał 1. nagrodę w konkursie AMS za plakat „Dom”, a autorska książka dla dzieci „Europa Pingwina Popo” otrzymała wyróżnienie w konkursie na książkę roku 2011 polskiej sekcji IBBY. W jego dorobku jest wiele prac zaangażowanych społecznie.

proj. Jan Bajtlik

Aby przedstawić istotę problemu używa humoru, czasem gorzkiego czy dosadnego, jako narzędzia narracji. Operuje skrótem, esencją, prostą lapidarną formą. Mieszka i pracuje w Warszawie. W przerwach w pracy podróżuje i wspina się w górach.

proj. Jan Bajtlik

proj. Jan Bajtlik

proj. Jan Bajtlik

proj. Jan Bajtlik

proj. Jan Bajtlik

proj. Jan Bajtlik

proj. Jan Bajtlik

proj. Jan Bajtlik

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.