Kielecki Park Technologiczny na Targach Designu w Berlinie

Kielecki Park Technologiczny na Targach Designu w Berlinie

Inspirujący klimat międzynarodowego festiwalu designu DMY Berlin 2012 na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu zorganizowanego przez Kielecki Park Technologiczny. Targi DMY (International Platform for Architecture Interior & Product Design) dają możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w świecie wzornictwa oraz nawiązania kontaktów z artystami z całego świata. Twórczy recykling, ekologiczne materiały, innowacyjność oraz inspiracja naturą, to niewątpliwie najważniejsze wyróżniki tegorocznego festiwalu. To również możliwość bezpośredniego kontaktu z twórczością i artystami w galeriach i prywatnych atelier, które w dniach festiwalu otworzyły swoje drzwi dla szerokiej publiczności. Serce Berlina podczas długich czerwcowych dni spokojnie wybijało rytm tej pełnej pozytywnego zamyślenia imprezy.

Fot. Nina Jarocka-Bąk

Fot. Nina Jarocka-Bąk

„Wielcy tworzą wielkie rzeczy, dobrzy – trwałe” /Marie von Ebner-Eschenbach/

Udział w targach był nagrodą dla autorów najlepszych pomysłów, które powstały w ramach projektu „Design nowy wymiar komercjalizacji wiedzy”. Studenci kierunków artystycznych pracowali nad designem produktów dla firm z województwa świętokrzyskiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego. Uczelnie biorące udział w projekcie to Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz  Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Projekt „Design nowy wymiar komercjalizacji wiedzy” współfinansowany jest z Programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.

Fot. Nina Jarocka-Bąk

Fot. Nina Jarocka-Bąk

Fot. Nina Jarocka-Bąk

Fot. Nina Jarocka-Bąk

Fot. Nina Jarocka-Bąk

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.