Koleiny i Świt – najnowsze toruńskie bilbordy

* TORUŃ
* bilbord Galerii Rusz przy ul. Szosa Chełmińska 37
* bilbord: Świt
* styczeń 2013 r.

*

Bilbord „Koleiny”, który był prezentowany pod koniec zeszłego roku, traktuje o utartych schematach w myśleniu i działaniu. Każdy taki schemat może przez jakiś czas dobrze działać, ale czas ciągłe płynie, rzeczywistość się zmienia, a niestety stare sposoby myślenia i działania zbyt mocno utrwalone zmieniają się w koleiny, w których się poruszamy i z których bardzo trudno nam wyskoczyć. Koleiny mają to do siebie, że trwają same dla siebie nie zmieniają się z duchem czasu, dlatego często prowadzą na manowce. Warto więc przyglądać się utartym koleinom i wyskakiwać z nich, jeśli prowadzą nas w niewłaściwym kierunku.

Rafał Góralski, Koleiny, Toruń

Rafał Góralski, Koleiny, Toruń

Najnowszy bilbord Galerii Rusz „Świt” jest próbą pocieszenia tych, którzy z różnych powodów tracą już nadzieję. Mimo wszechogarniających nas ciemności, jest nadzieja na światło, bo „najciemniejsza godzina nastaje tuż przed świtem”. Z tą nutą optymizmu Galeria Rusz wita Nowy Rok.

Galeria Rusz, Świt, Toruń

Galeria Rusz, Świt, Toruń

Galeria Rusz to grupa artystyczna specjalizująca się przede wszystkim w kreowaniu i prezentacji sztuki w przestrzeni miejskiej. Od 1999 r. artyści prowadzą własną galerię bilbordową przy Szosie Chełmińskiej 37 w Toruniu. Jest to najdłużej działający projekt tego typu na świecie, prezentujący non stop sztukę na jednym bilbordzie. Artyści prezentują tu co miesiąc nową pracę. Ten systematyczny proces ingerencji w przestrzeń codzienności traktują jako bardzo ważny eksperyment artystyczny, który przekracza ścisłe ramy sztuki współczesnej i poszerza swoje społeczne oddziaływanie. Artyści transferują sztukę w przestrzeń miejską i codzienność, by mogła ona zaistnieć także dla tych, którzy nie odwiedzają tradycyjnych galerii i muzeów.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.