Konkurs Futuwawa

(termin: do 30 października 2012 r.)

*

1 września 2012 r. wystartował portal futuwawa.pl – interaktywna przestrzeń wystawiennicza miejskich projektów związanych z Warszawą i ulokowanych na mapie miasta.

BudCud - Sauny na Wiśle

Projekty dotyczyć będą realizacji z zakresu sztuki w przestrzeni publicznej (instalacje, rzeźby, pomniki, murale, mebel miejski), rozwiązań architektonicznych oraz urbanistycznych (budynki, mosty, przestrzenie zielone, zespoły zabudowy miejskiej etc.), których utopijność/dystopijność/futurystyczność sprawia, że nie mogą zostać zrealizowane ze względów planistycznych, technologicznych, finansowych i wielu innych. Prezentowane będą także te projekty, które są gotowe do realizacji i być może, w bardzo niedalekiej perspektywie, pojawią się na mapie Warszawy.

Zapraszamy architektów, artystów działających w przestrzeni publicznej i wszystkich tych, którzy posiadają swój pomysł na projekt dla Warszawy.

Trwa konkurs na najciekawszy projekt w głosowaniu internautów.

Zgłaszanie projektów trwa od 1 września do 30 października 2012 r. Prace można zgłaszać indywidualnie lub grupowo, liczba projektów nie jest ograniczona.

Główna nagroda w konkursie to 2.000 zł.

Więcej informacji

Maciej Nisztuk - Tower of Babel

Mimo coraz silniejszego zainteresowania przestrzenią publiczną dzisiejszych miast, jej pełne rozumienie (a nawet definicja) nastręcza wciąż niemałych kłopotów. Jest ona sceną dzieloną przez użytkowników miasta, władze, artystów, graczy komercyjnych. Działania w niej podejmowane (zarówno legalnie, jak i nielegalnie, planowo lub spontanicznie, autorytarnie czy oddolnie), jak w mikroskopie, podkreślając dążenia i niepokoje nas wszystkich, czyli ogólnie pojęte procesy społeczne. Przestrzeń internetu, w której realizowany będzie projekt, pozwoli na stworzenie formuły dla publicznej deliberacji dotyczącej kreowania oraz przekształcania przestrzeni publicznej w stolicy (komentarze, dyskusje, oceny). Z kolei twórcy zamieszczający na portalu swoje prace włączą się we współtworzenie miasta przyszłości – utopijnego, ale nieobojętnego; niematerialnego, ale ogólnie dostępnego, żywego, dyskutowanego, które stanowić będzie „barometr” pomysłowości i opinii, nastrojów, marzeń i dążeń.

Paweł Kapelański - Anioł Stróż

Organizator: Fundacja Puszka
Magda Grabowska (tel. 508-878-204), Aleksandra Litorowicz (tel. 662-128-767), e-mail: futu@futuwawa.pl

Partnerzy projektu: Instytut Badań Przestrzeni Publicznej przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Łowcy Dizajnu

*

Month: Year:
« Prev July 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.