Konkurs Gdynia City Transformers V_02 – zaprojektuj pojemnik na odpady

(termin: do 5 listopada 2012 r.)

*

Przed nami kolejna edycja konkursu Gdynia City Transformers. W tym roku przed projektantami postawiono nowe wyzwanie: zagospodarowanie śmieci na plaży miejskiej w Gdyni.

– Gdyńskie plaże w sezonie oblegane są przez tłumy plażowiczów, każdy z nich zostawia po sobie śmieci. Zależy nam na tym, aby mądrze i estetycznie je zagospodarować, stąd pomysł na projekt nowych śmietników, które uwzględniłyby również podstawowy system segregacji odpadów – mówi Ewa Janczukowicz-Cichosz, Kierownik Centrum Designu Gdynia.

Główna nagroda to 3.000 zł, a zwycięskie pojemniki na odpady mają szansę na wdrożenie.

GDYNIA CITY TRANSFORMERS_V02 ma formułę otwartą, na projekty czekamy do 5 listopada br. Rozstrzygnięcie konkursu, poprzedzone wystawą najciekawszych prac konkursowych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, odbędzie się 16 listopada br.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć osobiście lub przesyłką pocztową na adres: Gdyńskie Centrum Innowacji, Recepcja PPNT, Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, z dopiskiem „Gdynia City Transformer_V02″.

Gdynia City Transformers to konkurs, którego celem jest podnoszenie jakości wizualnej oraz estetycznej przestrzeni miejskiej w Gdyni. W ramach konkursu wyłaniane są najciekawsze projekty charakteryzujące się wysoką jakością wzorniczą, dostępnością oraz wpisujące się w krajobraz miasta. Organizatorem konkursu jest Miasto Gdynia, a realizatorem Centrum Designu Gdynia działające w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Więcej informacji i regulamin konkursu

Portal DesignAttack.pl patronuje konkursowi

*

Pięć szarych skrzynek energetycznych, zlokalizowanych przy ul. Świętojańskiej w Gdyni zmieni swoje oblicze. Dotychczasowe skrzynki zostały zabudowane kolorowymi osłonami z funkcją siedziska. Nowe meble miejskie to efekt konkursu Gdynia City Transformers 2011.

Dzięki oryginalnym obudowom skrzynek mieszkańcy zyskają nowe miejsce odpoczynku w centrum miasta. Zaprojektowane osłony-stoliki miejskie z siedziskiem, pozwolą przechodniom odpocząć w trakcie zakupów, zjeść szybki lunch, napić się kawy, czy po prostu usiąść i poobserwować miejskie otoczenie o różnych porach dnia i nocy. – Wprowadzamy projekty, które nie tylko mają poprawiać estetykę miasta, ale wpływają również na przestrzeń od strony funkcjonalnej – mówi Tomasz Banel, Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miasta Gdyni.

Obudowy skrzynek energetycznych, proj. Anna Jankowska i Dominika Janicka

Stoliki zlokalizowane są w przyulicznej części chodnika na odcinku ul. Świętojańskiej między skrzyżowaniami z ul. Armii Krajowej oraz ul. Obrońców Wybrzeża. Dwie skrzynki zostały dodatkowo wyposażone w górne oświetlenie. Właściciele lokali gastronomicznych znajdujących się w okolicy zaopiekują się stolikami i zadbają o ich codzienną estetykę.

Obudowy zaprojektowane zostały przez Annę Jankowską i Dominikę Janicką – trójmiejskie architektki z biura a.d.12, które otrzymały wyróżnienie w pierwszej edycji konkursu Gdynia City Transfomers. – W projekcie położyłyśmy nacisk na to, aby nawiązywał swoją formą i rozwiązaniami materiałowymi do istniejących na ulicy mebli – mówi Ania Jankowska. – Zależało nam, aby obudowa nie była bierną rzeźbą, ale wchodziła w interakcję z użytkownikami – dodaje Dominika Janicka.

*

Month: Year:
« Prev July 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.