Konkurs Grolsch Bottle Art 2013

(termin: do 3 czerwca 2013 r.)

* 

Po sukcesie zeszłorocznej edycji rusza Grolsch Bottle Art 2013! To druga edycja konkursu dla młodych twórców sztuki niezależnej na projekt elementu wyposażenia klubowego przy użyciu butelek, puszek, kegów, kartonów lub logotypu piwa Grolsch. Zwycięzcy walczą o pieniądze, udział w warsztatach pod okiem specjalistów ze świata designu oraz realizację własnych projektów w kultowych lokalach w Polsce. 

Grolsch

Designerzy z całej Polski mogą zgłaszać swoje konkursowe projekty z pogranicza sztuki użytkowej i recyklingu. Konkurs prowadzony jest wspólnie z wybranymi lokalami z Warszawy, Poznania i Krakowa. Zaprojektowane przez nich elementy wyposażenia i wystroju na stałe zagoszczą w przestrzeniach tych lokali. Wśród nich są takie miejsca, jak kultowe krakowskie Love Krove  i Piękny Pies, poznańska Meskalina i Dragon czy warszawski Plan B. To ulubione lokale każdego szanującego się artysty, więc unikatowy projekt artystyczny Grolscha tylko pokreśli ich wyrazisty charakter.

Aby wziąć udział w konkursie należy wybrać z listy dostępnej na www.artboomfestival.pl/grolschbottleart  jeden z lokali i sprawdzić, jaki element wyposażenia jest do zaprojektowania. Zgłoszenia powinny mieć formę rysunku, zdjęć lub opisu; sposób wykonania pozostawiamy naszym młodym kreatorom. Należy jednak pamiętać, że już na etapie projektu trzeba uwzględnić, że do wykonania projektu dostępne są butelki, puszki, kegi, kartony lub logotyp piwa Grolsch.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze 14 zwycięskich projektów, które zostaną zrealizowane w lokalach. Koszty realizacji oraz niezbędne materiały zapewniają organizatorzy. Każdy może zgłosić dowolną liczbę projektów w dowolnej kategorii.

Zrealizowane projekty będą ponownie ocenione przez jury, które przyzna 3 nagrody pieniężne: najlepszy projekt 3.000 zł i dwa wyróżnienia po 1.000 zł. Wyniki ogłoszone zostaną podczas zakończenia  Grolsch ArtBoom Festival 28 czerwca w Krakowie.

Pierwszych 50 chętnych uczestników konkursu otrzyma także zaproszenia na prowadzone przez osobistości ze świata designu jednodniowe warsztaty, które odbędą się 9 czerwca w Krakowie. Będą one okazją do skonsultowania konkursowych projektów, wymiany poglądów oraz zdobycia dodatkowej wiedzy z designu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 czerwca 2013 roku na adres: konkurs.grolsch[@]lazybug.pl.

Lista 14 wybranych do realizacji projektów zostanie ogłoszonych 7 czerwca podczas otwarcia Festiwalu, a trzy nagrodzone realizacje – podczas jego zamknięcia 28 czerwca 2013 r.

Konkurs Grolsch Bottle Art odbywa się w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom Festival. To największe tego typu wydarzenie, prezentujące w Krakowie sztukę w przestrzeni publicznej. Festiwal ma charakter interdyscyplinarny i międzynarodowy – projekty łączą sztukę współczesną, performance, happening z muzyką i działaniami społecznymi.

*

Month: Year:
« Prev December 2017 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.