Konkurs Grolsch Bottle Art – wyniki

 

Znamy zwycięzców konkursu dla młodych designerów Grolsch Bottle Art

Krzesło z zielonych butelek i drewna; lampa barowa z kapsli z logo Grolscha, „piłkarzyki” ze Swingtopów. Młodzi polscy designerzy wykazali się ogromną kreatywnością, tworząc projekty w zakończonym właśnie konkursie Grolsch Bottle Art. Do zwycięzców trafiły nagrody pieniężne o wartości 10.000 zł oraz staż w prestiżowej firmie projektowej, Prodesigne. Najlepsze zrealizowane projekty trafią też do wybranych lokali Grolscha w całej Polsce.

Wręczenie nagród - Marta Karaś, Izabela Burak i Małgorzata Gołębiewska. Fot. Krzysztof Cichuta

29 czerwca, w Krakowie kreatywni projektanci z całej Polski zaprezentowali swoje zwycięskie projekty, zgłoszone do konkursu Grolsch Bottle Art. Projektanci mieli zaledwie tydzień na zrealizowanie swoich prac od momentu ogłoszenia listy finalistów. Puszki, kegi czy butelki znanej z kreatywności marki piwa Grolsch posłużyły im do stworzenia unikatowych projektów wyposażenia barowego z pogranicza sztuki użytkowej i…recyclingu.

 

Jeleń - I miejsce, proj. Paweł Szurek. Fot. Krzysztof Cichuta

Jeleń - I miejsce, proj. Paweł Szurek. Fot. Krzysztof Cichuta

Pierwsze miejsce i nagroda 5.000 zł zostało przyznane jednogłośnie Pawłowi Szurkowi. Nagrodziliśmy szalenie pozytywny przekaz tej ozdoby barowej, bezpretensjonalność,  a także doskonałe wykonanie. Wykorzystanie elementów związanych z firmą Grolsch, butelek czy kapsli wystąpiło w sposób nienachalny i pełen poczucia humoru – uzasadnia wybór zwycięskiej pracy przewodnicząca jury konkursu Małgorzata Gołębiowska. Drugie miejsce i nagrodę 3.000 zł przyznano projektowi lampy autorstwa Adama Kruszyńskiego. Za estetyczną stylizację oświetlenia w sposób bardzo świadomy nawiązującą do perwersyjnie kiczowatych lamp witrażowych na łańcuchach, ale także za ducha retro klasyki. Zielony klosz ze sprasowanych butelek ma w sobie dużą dozę szlachetności… Trzecie miejsce za lampiony z puszek; wygrały swoją prostotą i wyrafinowaniem. Wzory dziurkowane w puszcze powielające elementy grafiki Grolscha, zostały wykonane z precyzją, prześwietlone światłem świecy ażurowe prześwity wywołują wrażenie niezwykłej aury roztaczającej się wokół i właśnie element kreacji klimatu został doceniony. Autorem lampionów jest Tomasz Smutek.

Lampa - II miejsce, proj. Adam Kruszyński. Fot. Krzysztof Cichuta

Lampa - II miejsce, proj. Adam Kruszyński. Fot. Krzysztof Cichuta

Zrealizowane projekty już wkrótce będzie można podziwiać w wybranych lokalach Grolscha w całej Polsce, a młodzi designerzy już dziś mogą się cieszyć z nagród o łącznej wartości 10.000 zł oraz stażu w prestiżowej firmie projektanckiej, Prodesigne.

Lampiony - III miejsce, proj. Tomasz Smutek. Fot. Krzysztof Cichuta

Konkurs Grolsch Bottle Art odbywa się w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom Festival, największego tego typu wydarzenia, prezentującego w Krakowie sztukę w przestrzeni publicznej. Angażując się w organizację konkursu, marka Grolsch ponownie wspiera młodych, niezależnych twórców. Ideą konkursu jest promowanie sztuki w przestrzeni miejskiej. Konkurs Grolsch Bottle Art nagradza zaangażowanie i pomysłowość polskich twórców, doceniając to, że podążają własną drogą, w myśl hasła Grolscha: „Życie to sztuka wyboru – Choose interesting”.

Lampozatyczki - wyróżnienie, proj. Błażej Kraus. Fot. Krzysztof Cichuta

Grolsch od lat wspiera niezależność i kreatywność młodych twórców. Stawia także na niecodzienne projekty obejmujące takie dziedziny, jak m.in. sztuka, film, muzyka, współpracując przy ich realizacji z wieloma partnerami na całym świecie. Marka nagradza i promuje talent oraz umiejętności niezależnych twórców, przyznając im nagrody finansowe i prezentując ich prace na całym świecie.

Bar - wyróżnienie, proj. Małgorzata Kącka i Magdalena Romanowska. Fot. Krzysztof Cichuta

Portal Design Attack.pl patronuje konkursowi.

*

Month: Year:
« Prev May 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
  1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.