Konkurs Habitat: architektura socjalna

(termin: do 12 października 2012 r.)

*

Szkoła Naukowa Habitat – Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Komitet Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk Sekcja Architektury organizują konkurs Habitat: architektura socjalna.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji niedrogich przestrzeni mieszkalnych znajdujących się w dowolnym miejscu na terenie miasta Uczestnika.

Forma przestrzeni mieszkalnych oraz ich lokalizacja może być dowolna. Uczestnicy powinni w swoich projektach wypowiedzieć się na temat problematyki mieszkaniowej miasta, dostępności niedrogich lokali mieszkalnych, prezentując rozwiązania alternatywne. Wszelkiego rodzaju ograniczenia wynikające z prawa własności, prawa budowlanego i przepisów będą traktowane z dużą swobodą, aby nie ograniczać twórczego podejścia do postawionego problemu.

Celem konkursu jest uzyskanie twórczych, ideowych wypowiedzi młodych projektantów na temat problematyki mieszkaniowej oraz dostępności niedrogich lokali mieszkaniowych zarówno dla osób niezamożnych jak i bezdomnych.

Rozwiązanie projektowe powinno być efektem przemyśleń i wniosków na temat dzisiejszej sytuacji i polityki mieszkaniowej miasta, odważnych pomysłów projektowych oraz wrażliwości na sytuację mieszkaniową niezamożnych obywateli miasta. Sugeruje się aby projekty byłby zgodne z ideą habitatu, a więc tworzyły nie tylko środowisko fizyczne, ale uwzględniały również relacje społeczne. Proponowany zakres projektów obejmuje od 3 do 12 jednostek mieszkalnych. Odstępstwa od powyższych wskaźników są dozwolone, oczekuje się ich uzasadnienia.

Termin zgłoszeń – do 12 października 2012 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 października.

Nagrody:
- I nagroda – nagroda w postaci wydawnictwa poświęconego projektowaniu i architekturze/ lub pieniężna o wartości 1.500 zł
- II nagroda – nagroda w postaci wydawnictwa poświęconego projektowaniu i architekturze/ lub pieniężna o wartości 1.000 zł
- III nagroda – nagroda w postaci wydawnictwa poświęconego projektowaniu i architekturze/ lub pieniężna o wartości 500 zł

Więcej informacji

*

Month: Year:
« Prev July 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.