Konkurs Mazda Design 2012 – Stwórz To Od Nowa

(termin: do 10 czerwca 2012 r.)

*

Już po raz trzeci Mazda Motor Poland organizuje prestiżowy konkurs dla designerów i architektów, jak również dla osób, które pasjonują się projektowaniem. W tym roku uczestnicy konkursu staną przed zadaniem zaprojektowania niestandardowego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowego dedykowanego przełomowemu modelowi marki – Maździe CX-5.


Stwórz To Od Nowa – pod takim hasłem Mazda Motor Poland organizuje trzecią edycję konkursu Mazda Design. Po projektach samochodów koncepcyjnych i elementów wyposażenia, będących kategorią konkursową w 2010 r., oraz pomysłach na nowatorski flakon perfum, z którym uczestnicy mierzyli się rok temu, przyszedł czas na projekt niestandardowego miejsca parkingowego lub sprzętu sportowo–rekreacyjnego. Elementem łączącym obydwie kategorie jest nowy model marki – kompaktowy SUV Mazda CX-5, premierowo zaprezentowany 2 kwietnia. Tego dnia rozpoczął się również konkurs Mazda Design 2012, który potrwa do 10 czerwca. Konkurs prowadzony będzie na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy będą mogli wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie 18. roku życia.

Zgłoszone prace będą oceniane pod kątem funkcjonalności, jak i oryginalności w podejściu do projektowania przestrzeni miejskiej, w tym przypadku parkingów, jak i sprzętu sportowego. Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury. W jego składzie znajdą się – Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy,  Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Jan Maciej Kochański – laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2011 i Małgorzata Żmijska – Dyrektor Programowa Łódź Design Festival, partnera konkursu. Skład jury uzupełni Krystian Herba – mistrz akrobacji rowerowych i zapalony sportowiec (trial rowerowy, snowboard, narty, windsurfing, wspinaczka).

Jak podkreśla przewodniczący jury – Janusz Kaniewski: Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów,  jak i do osób, które w głowie mają dobre pomysły i chciałyby się nimi podzielić. Paradoksalnie bowiem dla projektanta ciekawsze może być zmierzenie się z tak nietypowym wyzwaniem jak niestandardowy, innowacyjny parking – a dla architekta zaprojektowanie czegoś bez wykorzystania tradycyjnych materiałów budowlanych.

Z kolei dyrektor generalny działu projektowego marki – Ikuo Maeda dodaje: Przed rozpoczęciem rysowania, uczestnicy powinni mieć pomysł, gotową ideę. Atrakcyjność pracy jest bowiem bardzo ważna, lecz w projektowaniu przemysłowym najważniejszy jest zamysł twórcy.

Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę. Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi w lipcu br. Tegoroczna edycja Mazda Design realizowana będzie przy współpracy z festiwalami: Gdynia Design Days i Łódź Design Festival. Tematyka konkursu nawiązuje do głównego nurtu wystawowego gdyńskiego wydarzenia, którym będzie ekspozycja pod tytułem „Ładny Kraj”, prezentująca najciekawsze projekty oraz koncepcje architektoniczne i urbanistyczne ostatniego dwudziestolecia w Polsce. Mazda Motor Poland już po raz trzeci będzie również obecna w Łodzi, podczas jesiennego festiwalu Łódź Design.

Nagrody:
Nagroda Grand Prix w kategorii Przestrzeń Miejska, parking dla MAZDY CX-5: 10.000 zł, weekendowy pobyt na festiwalu Gdynia Design Days 2012 (odbywającym się w dniach 7-15 lipca) i prezentacja pracy na wystawie Festiwalu;
Nagroda Grand Prix w kategorii Sprzęt Sportowy dla MAZDY CX-5: 10.000 zł, weekendowy pobyt na festiwalu Gdynia Design Days 2012 (odbywającym się w dniach 7-15 lipca) i prezentacja pracy na wystawie Festiwalu.
Wyróżnienie w kategorii Przestrzeń Miejska: zestaw toreb podróżnych MAZDA oraz nawigacja samochodowa TOM TOM®
Wyróżnienie w kategorii Sprzęt Sportowy: zestaw toreb podróżnych MAZDA oraz nawigacja samochodowa TOM TOM®
Nagroda dla najwyżej ocenionego projektu przez internautów: zestaw toreb podróżnych MAZDA oraz nawigacja samochodowa TOM TOM®

Regulamin i więcej informacji

*

Month: Year:
« Prev June 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.