Konkurs Mazda Design 2013 – Zainspiruj się motywem KODO: Dusza ruchu!

(termin: do 10 maja 2013 r.)

 

Po raz czwarty Mazda Motor Poland organizuje konkurs dla projektantów i osób, które pasjonują się wzornictwem. Tematem tegorocznej edycji jest Torba KODO. Już 2 kwietnia startuje strona konkursowa www.mazdadesign.pl.

Mazda_Design_2013_KV_1_pl_jpg72

Projekt: Torba – pod takim hasłem rusza tegoroczna edycja konkursu Mazda Design, adresowanego do młodych projektantów, grafików oraz osób zainteresowanych tworzeniem form przestrzennych. Temat przewodni konkursu – Torba KODO – jest nawiązaniem do stylizacji samochodów Mazda. KODO: Dusza ruchu czerpie inspirację z żywiołów i dynamiki przyrody, mocy, piękna i ekspresji charakterystycznej dla świata zwierząt oraz pozwala nawet statycznym przedmiotom nadać dynamikę formy.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować dowolną torbę. Wśród projektów mogą znaleźć się zarówno ozdobne damskie torebki, jak i funkcjonalne pokrowce, torby podróżne czy walizki. Zgłoszone prace będą oceniane pod kątem oryginalności, innowacyjności, estetyki oraz nawiązania do motywu KODO. Jednym z kryterium konkursu jest także realność wdrożenia projektu.

Dodatkowe wyróżnienie organizatorzy przewidzieli dla osób, które podejmą się zaprojektowania torby dla płci przeciwnej. Dzięki tej rywalizacji chcemy zobaczyć, jak kobiety i mężczyźni postrzegają swoje wzajemne potrzeby. Czy mężczyźni znajdą sposób na uporządkowanie przepastnych damskich torebek? W jakiej torbie kobiety zamkną mężczyznę? Liczę, że inspirujące odpowiedzi na te pytania przyniosą projekty nadesłane w tegorocznej edycji konkursu – mówi Janusz Kaniewski, przewodniczący jury.

Projekty toreb oceniać będzie w tym roku także Joanna Klimas – jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, twórczyni polskiego minimalizmu. Torba to złożony element stylistyczny. Może zarówno dopełniać strój, jak i stać się wartością samą w sobie – elementem obrazującym naszą osobowość. Podczas tworzenia linii toreb przekonałam się, że połączenie elegancji, funkcjonalności i jakości nie jest łatwą sztuką – mówi Joanna Klimas.

Jak podkreśla Janusz Kaniewski - co roku jesteśmy otwarci na pomysły wszystkich projektantów. Nie ograniczamy uczestników doświadczeniem ani wykształceniem – to konkurs dla wszystkich, którzy mają w głowie ciekawy pomysł na Torbę KODO i chcą nam go pokazać.

Joanna Klimas dodaje: Temat konkursu może wydawać się szczególnie atrakcyjny dla projektantów mody. Jednak jestem bardzo ciekawa tych projektów, które wyjdą spod ręki osób niezwiązanych z projektowaniem ubioru. Torba KODO w konkursie Mazda Design 2013 ma niejedno oblicze – może przybrać znaczenie ozdobne lub niezwykle praktyczne.

Konkurs Mazda Design 2013 rozpocznie się 2 kwietnia i potrwa do 10 maja 2013 r. Rywalizacja prowadzona będzie na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy będą mogli wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie 18. roku życia.

Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury. W jego składzie znajdą się – Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy,  Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Joanna Klimas – projektantka mody i Jan Godlewski – laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2012. Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę.

Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi pod koniec maja br.

Tegoroczna edycja Mazda Design realizowana będzie przy współpracy z Wawa Design Festiwal.

Nagrody:
Nagroda Grand Prix – nagroda pieniężna w wysokości 15.000 zł i opłacony podatek od nagrody, prezentacja projektu na wystawie Festiwalu Wawa Design oraz użyczenie Mazdy 6 na tygodniowy wyjazd wakacyjny;
wyróżnienie za projekt dla płci przeciwnej: walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda;
wyróżnienie za projekt z fantazją: walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda;
nagroda dla najwyżej ocenionego projektu przez internautów: walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.

Więcej informacji (od 2 kwietnia) na stronie: www.mazdadesign.pl

*

Wawa Design Festiwal (partner konkursu), to nowe cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest prezentacja i promocja kreatywnego projektowania. Edukacyjno-rekreacyjny charakter działań zawartych w zaplanowanym programie ma za zadanie stymulować kreatywność nie tylko projektantów, ale i władz miasta, kuratorów i co ważne, mieszkańców. Tegoroczna edycja pod hasłem „HUMAN” zrodziła się w odpowiedzi na palące potrzeby społeczeństwa współczesnej metropolii, których idealnym przykładem jest m.in. dwumilionowa stolica Polski Warszawa. Festiwal ma na celu poszerzyć wiedzę o współczesnym człowieku, jego potrzebach i zadaniach.

Dodatkowo zadaniem festiwalu jest upowszechnianie i popularyzacja zanikających dziedzin rzemiosła, promocja rodzimych twórców i mądrego projektowania. W tym roku Wawa Design Festiwal odbędzie się na terenie Soho Factory w Warszawie w dniach 6-22 września. Dodatkowo projekt wspierać będą działania w mieście: kontener informacyjny w centrum Warszawy, happeningi, projekty małej architektury, design w przestrzeni miejskiej.

*

Month: Year:
« Prev December 2017 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.