Konkurs na logo portalu Sybir.com.pl – wyniki

 

Muzeum Pamięci Sybiru i portal sybir.com.pl mają swoje logo. Wybrano je spośród 800 nadesłanych z całej Polski propozycji. 

Zwycięzcą konkursu na logo portalu sybir.com.pl został Jarosław Leśniewski, 35-letni projektant graficzny. Otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10.000 zł, a projekt jego autorstwa już niebawem stanie się znakiem utożsamianym z Muzeum Pamięci Sybiru.

Muzeum-Sybiru-konkurs-na-logo-proj-Jarek-Lesniewski-600x377

Zwycięskie logo cechuje prostota i syntetyczna forma. Autor umiejętnie uchwycił założenia konkursu. Ponadto, znak graficzny stylistycznie nawiązuje do bryły budynku, który w przyszłości ma być siedzibą Muzeum. Nowoczesność i czytelny przekaz tego projektu dają mocne podstawy do zbudowania ciekawej i wyrazistej identyfikacji wizualnej instytucji. Cieszymy się z efektu konkursu. (Dawid Korzekwa, Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, członek Jury)

Sygnet przedstawia „torowisko” –  jest to uniwersalny i zarazem najbardziej czytelny symbol zesłania i tułaczki tysięcy Polaków. Jego minimalistyczna forma i prostota przekazu ma na celu dotarcie zarówno do współczesnego odbiorcy, jak i uczestników tamtych tragicznych wydarzeń, zmuszać do refleksji i przemyśleń. (Jarosław Leśniewski, autor zwycięskiego projektu)

Muzeum-Sybiru-konkurs-na-logo-proj-Jarek-Lesniewski-5-600x377

W sumie na konkurs nadesłano ponad 800 prac stworzonych przez prawie 500 autorów – osoby indywidualne i zespoły projektowe. Patronem Konkursu było Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, które zajmuje się m.in. organizacją konkursów graficznych według międzynarodowych standardów. Projekty oceniała Komisja w składzie: Robert Sadowski – Przewodniczący (Dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku), dr Dawid Korzekwa (projektant, prezes STGU, wykładowca ASP w Katowicach), Andrzej Budek (projektant, członek zarządu STGU, współwłaściciel studia projektowego Kotbury), Anna Pieciul (Dyrektor Biura Kultury UM w Białymstoku), Monika Szewczyk (Dyrektor Galerii Arsenał w Białymstoku), Małgorzata Niedzielko (rzeźbiarka, pedagog).

Jak powstawało logo:
Proces projektowania rozpocząłem od zapoznania się z dostarczonym zarysem koncepcji Muzeum Pamięci Sybiru oraz bardzo ciekawym opracowaniem Grzegorza Kucharczyka z Narodowego Centrum Kultury pt.: „Deportacje Polaków na Syberię w XX wieku”. Wiedza, jaką posiadałem sprawiła, że wstępny pomysł na znak pojawił się już przed przeczytaniem wspomnianych tekstów, a ich analiza utwierdziła mnie jedynie w przekonaniu, że to będzie najlepszy pomysł. 

O autorze:
Jarosław Leśniewski – grafik/projektant, urodzony w 1978 r. w Międzyrzeczu. Od ośmiu lat zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej. Obecnie współpracuje z jedną z najstarszych agencji brandingowych w Polsce, świadczącą usługi doradcze z zakresu programowania i projektowania marek. www.jareklesniewski.com

*

Month: Year:
« Prev June 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.