Konkurs na logo portalu Sybir.com.pl

(termin: do 18 lutego 2013 r.)

*

Muzeum Wojska w Białymstoku – Organizator Muzeum Pamięci Sybiru – ogłasza „Konkurs na projekt Identyfikacji Wizualnej – Logo portalu internetowego SYBIR.COM.PL”. Partnerem Konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

konkurs_logo_portalu_sybir

Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Jego celem jest wyłonienie najlepszego projektu, pozwalającego na kreowanie wizerunku tworzonego przez Muzeum Wojska w Białymstoku portalu internetowego SYBIR.COM.PL, zajmującego się tematyką zesłań obywateli polskich do Imperium Rosyjskiego i Związku Sowieckiego od XVII do XX wieku. W przyszłości Identyfikacja Wizualna – Logo może posłużyć jako logo tworzonego w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru.

Termin nadsyłania prac: do 18 lutego 2013 r.

Nagroda główna: 10.000 zł

W ramach nagrody zwycięzca zostanie poproszony o opracowanie identyfikacji wizualnej portalu.

Jury:
1) Robert Sadowski – Dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku,
2) Tadeusz Chwiedź – prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków,
3) dr Dawid Korzekwa – projektant, prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, wykładowca ASP w Katowicach,
4) Andrzej Budek – projektant, członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, współwłaściciel studia projektowego Kotbury,
5) Anna Pieciul – Dyrektor Biura Kultury Urzędu Miejskiego w Białymstoku,
6) Monika Szewczyk – Dyrektor Galerii Arsenał w Białymstoku,
7) Małgorzata Niedzielko – rzeźbiarka, pedagog

Regulamin konkursu

 

Więcej informacji

 

Bialystok

Informacje o portalu Sybir.com.pl

Punktem wyjścia do prac nad projektem portalu jest idea utworzenia Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, w mieście, z którego w latach 1940-1941 wywieziono ponad 20 tys. obywateli. Powstające Muzeum powinno być uzupełnieniem mapy muzealnej zarówno Białegostoku, jak i kraju. Nie będzie tworzone w oderwaniu od istniejących już w mieście i Polsce instytucji oraz nowo budowanych placówek muzealnych, takich jak Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polski i wielu innych. Na przykładzie losów mieszkańców miasta i regionu będzie ukazywać dramat wywózek, których doświadczali Polacy i inne narody tej części Europy. Poprzez swój przekaz ma przede wszystkim poszerzać i uzupełniać wiedzę na temat losów Polaków, którzy znaleźli się na terenach dawnego imperium carskiego, Rosji Sowieckiej i Związku Sowieckiego od XVII w. po lata 50. XX w. Ta właśnie historia stanowi element tożsamości i dziedzictwa pamięci Białegostoku, a jednocześnie otwiera przestrzeń dialogu z innymi narodami współczesnej Europy. W tych wydarzeniach widzimy potencjał budowania narracji, której głównym walorem jest nie tylko ukazanie minionych zdarzeń, ale akcentowanie uniwersalizmu ludzkich emocji i doświadczeń. Konsekwencje przyjęcia takiej perspektywy postrzegania zagadnienia Sybiru powinny znaleźć odzwierciedlenie w charakterze ekspozycji. Opowieść sybiracką chcemy traktować zarówno jako źródło wiedzy, ale też powinna dać nam ona możliwość rozbudzenia u zwiedzających wrażliwości na współczesność i jej dramaty.

*

Month: Year:
« Prev June 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.