Konkurs na mural AGH – wyniki

 

Wczoraj odbyło się finałowe posiedzenie jury konkursu Mural AGH, które zwycięską pracę wybierało spośród dziewięciu finałowych projektów.

Na konkurs nadesłano łącznie 32 propozycje artystów z całej Polski (m.in. z Wrocławia, Łodzi, Warszawy, Przemyśla, Krakowa czy Gdańska). Do drugiego etapu, głosami jurorów, przeszło dziewięć z nich. Od 15 do 22 marca swoje głosy na finałowe propozycje – za pośrednictwem profilu AGH na Facebooku – oddawali internauci. Trzy najwyżej ocenione przez nich prace otrzymały wagi punktowe: 15, 10 i 5 punktów (zostały one uwzględnione podczas wtorkowego głosowania jury; każdy z jurorów mógł przyznać od 1 do 5 punktów każdemu projektowi).

Wizualizacja muralu AGH, proj. Justyna Lubińska

Wizualizacja muralu AGH, proj. Justyna Lubińska

Najwyżej ocenionym projektem muralu okazała się praca Pani Justyny Lubińskiej z Myślenic. Mural ten uzyskał łącznie 47 na 60 możliwych do zdobycia punktów. Projekt zostanie umiejscowiony na jednym z budynków AGH przy ul. Czarnowiejskiej 50b (od strony ul. Urzędniczej, ściana 15 x 14 m). Realizacja muralu wyznaczona została wstępnie na pierwszą połowę maja. 

Nagrodą główną w konkursie jest 3.000 zł oraz możliwość zrealizowania projektu na ścianie budynku zlokalizowanego przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic Krakowa.

Mural AGH, proj. Justyna Lubińska

Mural AGH, proj. Justyna Lubińska

Zwycięski projekt łączy w sobie kilka elementów z różnych epok rozwoju technologicznego. Począwszy od maszyny parowej, poprzez futurystyczne wizję latającego okrętu z I połowy XX wieku, po wir czasoprzestrzenny, nawiązujący w swym kształcie do akceleratora cząstek. Wszystkie te twory ludzkiej myśli technicznej mają za zadanie służyć zarówno nauce, ale przede wszystkim samemu człowiekowi. Symbolizują one także szybki postęp technologii i wiedzy, zapowiadając powstanie w niedalekiej przyszłości urządzeń, których nie jesteśmy sobie w stanie w obecnej chwili nawet wyobrazić.

*

Month: Year:
« Prev August 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
    1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.