Konkurs na plakat wizerunkowy Instytutu Polskiego w Wiedniu

(termin: do 30 listopada 2012 r.)

*

Instytut Polski w Wiedniu organizuje konkurs na plakat wizerunkowy instytucji.

Instytut prezentuje mieszkańcom Austrii polską kulturę, historię, naukę i wiedzę o współczesnej Polsce oraz polskim społeczeństwie, a ponadto działa na rzecz wzmocnienia współpracy pomiędzy polskimi i austriackimi instytucjami kulturalnymi, środowiskami opiniotwórczymi i artystami. Program Instytutu obejmuje m.in. koncerty, spotkania literackie, wystawy, dyskusje i imprezy z takich dziedzin jak muzyka klasyczna, jazz, muzyka alternatywna, teatr, taniec, sztuki wizualne, literatura, film, historia, edukacja, nauka.

Celem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie utworu w formie plakatu wizerunkowego Instytutu Polskiego w Wiedniu. Plakat powinien odzwierciedlać działalność Instytutu – promocję kultury polskiej za granicą. Plakat wykorzystywany będzie do kampanii wizerunkowej Instytutu, m.in. na stronie internetowej IP, w newsletterach, publikacjach, itp. Zawiśnie w pomieszczeniach Instytutu, jak również w miejscach, gdzie odbywają się imprezy kulturalne organizowane przez Instytut.

W konkursie mogą uczestniczyć studenci i absolwenci uczelni artystycznych z Polski i  Austrii oraz profesjonalni/zawodowi artyści plastycy i graficy. Każdy autor może nadesłać maksymalnie 2 plakaty. Uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne i dobrowolne.

Format plakatu: 70 x 100 cm, orientacja pionowa.

Plakaty w wersji wydrukowanej i elektronicznej należy przesłać na adres Instytutu Polskiego do dnia 30 listopada 2012 r.

Nagrody:
- Nagroda główna dla polskiego laureata: tygodniowy pobyt studyjny w Wiedniu (wiosna 2013),
- Nagroda główna dla austriackiego laureata: tygodniowy pobyt studyjny w Warszawie (wiosna 2013),
- Wyróżnienia.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane dodatkowo w specjalnym katalogu oraz wystawione na specjalnie przez Instytut przygotowanej wystawie pokonkursowej w ramach Triennale Grafiki w Wiedniu w 2013 r.

Więcej informacji i regulamin konkursu

*

Month: Year:
« Prev June 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.