Konkurs na projekt wzorniczy zdroju ulicznego

(termin: do 6 lutego 2012 r.)

*

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna ogłasza konkurs na projekt wzorniczy zdroju ulicznego. Spółka planuje postawić w Pasie Nadmorskim pięć zdrojów do czerpania wody pitnej.

Inicjatywie towarzyszy hasło „Łyk zdrowej wody nad morzem”. Konkurs kierowany jest do wszystkich, którzy posiadają kompetencje w zakresie projektowania form przestrzennych i którym zależy na atrakcyjnym zagospodarowaniu nadmorskiego deptaka. Organizatorzy konkursu  stawiają na symbiozę estetyki i funkcjonalności projektowanych urządzeń – na świadome urządzenie przestrzeni, której wszyscy jesteśmy użytkownikami. Liczą na oryginalny, ale zarazem wzorniczo spójny i ergonomiczny projekt.

Konkurs jest przykładem dobrych praktyk w zakresie współpracy projektantów, urbanistów i samorządowców decydujących o wyglądzie publicznej przestrzeni. To kolejny krok,  którym Gdańsk wprowadza na swoje ulice design – czyli przemyślany i znaczący wzór. Partnerami  konkursu, który ma wyłonić formę zdrojów jest Urząd Miejski w Gdańsku oraz Centrum Designu w Gdyni.

Wyłonienie najlepszego projektu będzie przebiegało dwuetapowo. W pierwszym etapie Sąd Konkursowy, składający się ze specjalistów w dziedzinie designu, wzornictwa przemysłowego, architektury i urbanistyki wybierze trzy najlepsze prace. O tym, jaką formę ostatecznie przyjmą zdroje – zadecydują gdańszczanie w głosowaniu internetowym.

W skład Sądu Konkursowego wejdą:
- Ryszard Gajewski, Dyrektor ds. Technicznych, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., Przewodniczący Jury;
- Ewa Janczukowicz-Cichosz, Centrum Designu Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny;
- Michał Szymański, Kierownik Referatu Estetyzacji Miasta, Wydział Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków, Urząd Miejski w Gdańsku;
- Jan Buczkowski, Prodziekan ds. Twórczości, prof. nadzw. PG, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej;
- Piotr Mikołajczak, Pracownia Podstaw i Metodyki Projektowania Wzornictwa, Wydział Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, felietonista kwartalnika 2plus3d;
- Marek Adamczewski, prof., prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, założyciel grupy projektantów MaradDesign, Designer roku 2006.

Zgłoszenia powinny być dostarczone osobiście, pocztową przesyłką poleconą lub przesyłką kurierską w nieprzekraczalnym terminie do 6 lutego 2012 r. do godz. 16.00 na adres: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., ul. Kartuska 201, 80-122 Gdańsk z dopiskiem Konkurs „Łyk zdrowej wody nad morzem”.

Nagrody:
I miejsce – 6.000 zł
II miejsce – 2.000 zł
III miejsce – 1.000 zł

Ponadto jeżeli zwycięska praca konkursowa przekazana zostanie do realizacji, jej autor zaproszony zostanie do wykonania podstawowej dokumentacji technicznej, zgodnej z załączoną specyfikacją techniczną, za którą otrzyma osobne wynagrodzenie w wysokości 5.000 zł.

Informacji o Konkursie udzielają:
Anna Leszczyńska – tel. (58) 321 97 59; 609 627 705; e-mail: aleszczynska@giwk.pl,
Izabela Bielawska – tel. (58) 326 67 30; 609 096 100; e-mail: ibielawska@giwk.pl.

Regulamin oraz szczegółowe informacje

Portal Design Attack jest patronem konkursu

*

Month: Year:
« Prev July 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
            1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
         
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.