Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves – wyniki

 

Na tegoroczny Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves 2012 wpłynęło w sumie aż 1.450 prac, nadesłanych przez 784 artystów z 62 krajów świata. Otrzymaliśmy prace z Australii, Argentyny, Bośni i Hercegowiny, Korei Południowej, Indii, Indonezji, Filipin, Singapuru, Holandii, Hiszpanii i wielu innych.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves jest jedynym na świecie festiwalem sztuki bilbordowej. W ramach festiwalu w przestrzeni miasta prezentowane są prace w dwóch blokach – głównym i konkursowym.

Do bloku konkursowego wybierane są najciekawsze prace, nadesłane przez młodych artystów z całego świata. Prace te są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat konkursowego hasła. Tematy corocznych edycji konkursu wybierane są w taki sposób, by korespondowały z procesami i zjawiskami społecznymi kształtującymi współczesny, globalny świat. Wyrastają one z głębokiej refleksji o podłożu socjologicznym, psychologicznym, filozoficznym i są wyrazem troski o kształt rzeczywistości, w jakiej żyjemy.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Gdzie leży sens? Na górze czy na dnie?” Konkursowe hasło można było traktować jako metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Żyjemy obecnie w czasie kryzysu, który postrzegamy jako swoistego rodzaju chorobę, z której jak najszybciej chcielibyśmy się wyleczyć. Z drugiej strony ta „choroba” może być dla nas jedyną szansą na zatrzymanie się w pędzącym bez opamiętania świecie i przemyślenia na nowo: po co, dlaczego i w jakim kierunku idziemy? Czy jesteśmy zadowoleni z funkcjonowania rzeczywistości, którą zbudowaliśmy? Czy zmierzamy w górę czy raczej na dno? Czy jesteśmy zadowoleni z celów, jakie sobie stawiamy? Czy te cele są nasze, czy raczej zostały nam narzucone? Gdzie właściwie leży sens? Czy można go wskazać palcem na mapie? A może wyparował? Czy sensem ludzkiego istnienia jest nieustanna maksymalizacja zysków, gromadzenie, konsumowanie, bogacenie się, bycie na szczycie? Czy może raczej ucieczka, izolacja, zanegowanie rzeczywistości, zaszycie się gdzieś na odludziu? A może lepiej znaleźć nowe rozwiązania, które pomogą nam korzystać z dobra, które jako ludzkość wypracowaliśmy, a z drugiej strony pomogą czuć się szczęśliwym, budować dobre relacje z innymi, dbać o siebie, bliskich, rzeczywistość? Jak zaleźć satysfakcjonujące rozwiązania i gdzie odnaleźć sens?

Jury w składzie:
- Mark Titchner / artysta, Londyn, GB,
- Gavin Wade / artysta, kurator, dyrektor Eastside Projects, Birmingham, GB,
- Adam Niklewicz / artysta, North Haven, Connecticut, USA,
- Joanna Górska / artysta, kurator, dyrektor artystyczny Festivalu Art Moves / Toruń, Polska

uznało za najbardziej interesującą pracę projekt Michała Leśniczaka i Marii Wawrzyniak z Polski i właśnie do nich powędruje Główna Nagroda Konkursu w wysokości 12.000 zł. Jury w sumie wyróżniło 10 prac, które zostaną pokazane na bilbordach w bloku konkursowym Festiwalu Art Moves 2012:

Michał Leśniczak, Maria Wawrzyniak / Polska - główna nagroda

Przemysław Bukowski / Polska

Radosław Żubrycki / Wielka Brytania

Roy Meuwissen / Kanada

Darya Zaichanka / Austria

Kevin Duff / Wielka Brytania

Taber Calderon / USA

Jerzy Skakun / Polska

Benjamin Bor / Węgry

Sayyed Mehran Zare / Iran

Festiwal rozpocznie się 14 września 2012 r. w Toruniu. 10 najlepszych prac konkursowych pokażemy na bilbordach w bloku konkursowym festiwalu. W bloku głównym pokażemy natomiast prace uznanych i cenionych artystów z całego świata (m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Austrii).

www.artmovesfestival.org

Portal DesignAttack.pl patronuje konkursowi i festiwalowi.

*

Month: Year:
« Prev June 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.