Konkurs Wspólny projekt – Prototyp miejski

(termin: do 18 stycznia 2013 r.)

*

„Wspólny projekt” to cykliczny konkurs realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundację Sztuki Polskiej ING. Jego podstawowym celem jest wsparcie artystów, którzy nie ukończyli 30 lat.

„Wspólny projekt” kładzie nacisk nie tylko na efekt (wystawę, publikację, itp.), ale przede wszystkim na proces realizacji projektu w ścisłej współpracy z obiema instytucjami. Temat tegorocznej, pierwszej edycji konkursu to „prototyp miejski”. Rozumiemy go jako pomysł, projekt czy narzędzie odnoszące się do relacji zachodzących w przestrzeni miejskiej, być może generujące dla nich nieoczywiste rozwiązania. Praca może być zaprojektowana w dowolnej formie z obszaru szeroko pojętej sztuki np.: instalacji, działań performatywnych, badawczych, audialnych czy filmowych. Laureat konkursu otrzyma możliwość zrealizowania swojego projektu w kontekście przestrzeni Łodzi, przy pełnym wsparciu kadry, narzędzi i infrastruktury Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Fundacji Sztuki Polskiej ING.

W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub grupy osób występujące jako jeden zespół. Zgłoszenia można wysyłać do 18 stycznia 2013 r. na adres wspolny_projekt[@]msl.org.pl. W tytule maila należy wpisać „Wspólny projekt”. Uczestnikom konkursu zostanie udostępniony adres ftp, za pomocą którego będzie można przesłać zgłoszenie. Ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięzcy konkursu nastąpi do 2 lutego.

Harmonogram:
- przesłanie zgłoszenia na konkurs – do 18 stycznia 2013 r.
- ogłoszenie wyników konkursu – do 7 lutego 2013 r.
- realizacja projektu - luty-kwiecień 2013 r.
- prezentacja projektu - przełom kwietnia i maja 2013 r.

Budżet:
- produkcja projektu – 16.000 zł
- honorarium – 2.000 zł

Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej: www.msl.org.pl oraz www.ingart.pl.

Fundacja Sztuki Polskiej ING zajmuje się promocją polskiej sztuki współczesnej, budując kolekcję oraz realizując projekty artystyczne, takie jak wystawy czy publikacje. Fundacja została utworzona w 2000 r. przez działające w Polsce spółki z Grupy ING. Kolekcja jest eksponowana w siedzibach fundatorów i udostępniane na wystawach organizowanych w instytucjach sztuki. Dzieła wchodzące w skład kolekcji to prace polskich artystów powstałe po 1989 r.

*

Month: Year:
« Prev June 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
        1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Category Key
 Bizuteria
 Inne
 Komiks, rysunek, ilustracja
 Logo, identyfikacja
 Moda
 Mural, elewacja, street art
 Nabor na wystawe
 Obiekt, mebel, urzadzenie
 Opakowania
 Plakat, billboard
 Wnetrza

 

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.