Kotbury – Dajemy przykład

* WARSZAWA
* Krakowskie Przedmieście w pobliżu pomnika Mikołaja Kopernika
* wystawa plenerowa: Dajemy przykład
* 16-30 września 2011 r.
* wernisaż: 16 września (piątek), godz. 18.00

*

Już w piątek o godzinie 18.00 przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej „Dajemy przykład”. Wystawione prace pokażą, jak skutecznie zaprojektować logotyp idei oraz inicjatyw społecznych. Autorskie projekty zostaną zaprezentowane przez pracownię projektową KOTBURY w ramach VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP).

„Jesteśmy przekonani, że wzniosłe idee powinny być odpowiednio >ubrane<, aby silnym i czytelnym wizerunkiem przyciągały nowych zwolenników” – mówią Andrzej Budek i Jacek Ebert, autorzy prezentowanych znaków i haseł. „Powstanie nazwy, logo oraz systemu brandingowego, to złożony proces. Punktem wyjścia wszelkich działań projektowych jest dla nas zawsze opracowana strategia oraz gruntowne poznanie kategorii i specyfiki firmy. Z marką pracujemy od podstaw, skupiając się na jej pozycjonowaniu, tożsamości i osobowości. Następnie, w zależności od potrzeb zamawiającego i wytycznych strategicznych, tworzymy hasło, projektujemy znak i system identyfikacji w odpowiedniej konwencji. Redesign czy zupełnie nowe logo jest dla nas zarówno wyzwaniem zawodowym, jak i formą artystycznego wyrazu.”

Dodatkowo w najbliższą sobotę (17 września) odbędzie się spotkanie z autorami ekspozycji, podczas którego będzie można porozmawiać o szeroko pojętym designie oraz zadać pytania dotyczące prezentowanych prac.

Pracownia KOTBURY jest także autorem graficznej oprawy tegorocznego oraz poprzedniego OFIP-u.

Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.ofip.org.pl oraz www.kotbury.pl.

Autorska Pracownia Projektowa Kotbury specjalizuje się w tworzeniu znaków oraz identyfikacji wizualnej marek i firm. Kotbury istnieje w branży 15 lat, a rozpoczęcie działalności artystycznej i projektowej jej twórców – Andrzeja Budka i Jacka Eberta sięga połowy lat 80.

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.