Krakowski mural na koniec świata

* KRAKÓW
* ul. Józefińska 24
* mural: Mayamural
* od 19 grudnia 2012 r.

*

19 grudnia odbyło się oficjalne odsłonięcie Mayamuralu - monumentalnego malowidła naściennego inspirowanego wykonaną przez Majów inskrypcją z Tortuguero (VII w.), tą, która popularnie uznawana jest za zapowiedź końca świata 21 grudnia 2012 r.

W spotkaniu udział wzięli twórcy projektu oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych w kreację muralu. Malowidło powstało w Podgórzu, na ścianie budynku przy ul. Józefińskiej 24 w ramach festiwalu sztuki angażującej Sztuka Gniewu, organizowanego przez Teatr Nowy w Krakowie.

Mayamural-1

 

Mural zaprojektowała autorka projektów krakowskich murali: Typomuralu i Ekomuralu na Zabłociu, pracowniczka krakowskiej ASP, Aleksandra Toborowicz, a pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy – doktorant UJ Michał Pałasz. Do organizacji wydarzenia zaangażowano studentów zarządzania kulturą UJ, a wykonali go doświadczeni w malowaniu murali studenci ASP oraz Artur Wabik.

Przedsięwzięciu partnerują: Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, Instytut Kultury UJ, Instytut Cervantesa w Krakowie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Mayamural-2

Mayamural-3

 

Comments are closed.

Design Attack

Strona dedykowana Festiwalowi Design Attack, a także wydarzeniom związanym z szeroko pojętym wzornictwem.